ТЕМА

ЄДАПС: приватизація України. Частина 1

13 ноября 2008 | 12:10 , Іван Стєпанов

распечатать        комментарии [7]       добавить в

За цією неоковирною абревіатурою ховається бізнес вартістю у півтора мільйарди гривен на рік. Його керівник, що переховується в ОАЕ за підозрою у вбивстві, довгі роки успішно корумпує українських чиновників, які допомагають йому викачувати з нашої країни мільярди, маючи до 1000% прибутку! Гарантами бізнес-успіхів є депутати та міністри. За даними «ТЕМИ», нарешті підготовлений проект Указу Президента, за яким ЄДАПС втратить монопольне право на друк голографічних наклейок та документів суворої звітності. Ми розповімо про факти, що можуть підштовхнути Ющенка підписати документ, який мав би зявитися ще кілька років тому.


Замість знайомства

Консорціум «ЄДАПС» засновано 2004 року. Він об’єднує кущ фірм: ТОВ «СП «Голографія», ВАТ КП «ВТІ», ТОВ «Знак», поліграфічний комбінат «Зоря», ТОВ «Поллі-сервіс», ТОВ «З-Т», ТОВ «Комерційний індустріальний банк», ЗАТ «Інком», ЗАТ «Атлас», Державний центр персоналізації документів МВС Украхни, корпорація «Інком», ТОВ «ОТІ».

Керівники ЄДАПС:

-         керівник консорціуму Юрій Сидоренко,

-         президент Ірина Обиденко,

-         Андрій Первушин, член рад директорів,

-         Олександр Васильєв, голова Ради директорів,

-         Олександр Дранніков, заступник гендиректора.

 

Етапи великого шляху

2004 року – на момент заснування ЄДАПСу, в Україні діяло шість підприємств з виготовлення документів суворої звітності та голограм. Чотири – державної форми власності. Через чотири роки залишилося лише дві фірми: ЄДАПС та державне «Укрелекон». Розподіл ринку відбувався у пропорції 99 та 1% відповідно.

Фактично ЄДАПС приватизував в країні бізнес з виготовлення голографічного захисту, документів суворої звітності та паспортів, марок акцизного збору, документів для Центральної виборчої комісії, та деяких інших продуктів новітніх технологій.

Не біда, що ЄДАПС не володіє ліцензіями на виготовлення бланків суворої звітності на паперовій та пластиковій основах. Проте Мінфін надав ці дозволи структурним підрозділам ЄДАПСу.

Реальним конкурентом міг би стати ДП «Укрелекон». Але він за роки існування ЄДАПСу  фактично вийшов з гри. А цього року з ініціативи керівників Мінфіна, Мінекономіки та ДПА, які є співзасновниками підприємства вже двічі ставилося питання аби позбавити «Укрелекон» права на існування. І це при тому, що згідно спільного наказу СБУ, Мінфіну та МВС бланки цінних паперів та документи суворого обліку можна виготовляти, а також оздоблювати елементами захисту, зокрема голографічного, виключно на державних підприємствах.

Співпраця з МВС

Один з найприбутковіших напрямків діяльності ЄДАПС – виготовлення документів та паспортів на замовлення МВС. Прораховано, що це призводить до багатомільйонних невиправданих витрат. Однак, не лише в цьому проблема. Україна – ледь не єдина країна у світі, де приватна фірма виготовляє паспорти, має у своєму розпоряджені дані про всіх громадян країни. Це вже не питання розкрадання бюджетних коштів, це загроза національній безпеці держави.

Ще 2003 року між СП «Голографія» та Департаментом ресурсного забезпечення МВС, яке очолював В.М.Грицак, що нині є народним депутатом й найголовнішим лобістом інтересів ЄДАПС, було укладено угоду на закупівлю видаткових матеріалів для виробництва голограм. Тоді вперше приватній компанії замовили близько 30 різних бланків суворої звітності, зокрема водійських посвідчень на 597 млн.грн.!

За час керування департаментом, Грицак постійно «супроводжував» отримання ЄДАПСом замовлень від МВС. Сам він в інтерв"ю "Українській правді" на запитання щодо лобіювання інтересів ЄДАПС стверджує таке: "Я ніколи не був лобістом консорціуму ЄДАПС, я завжди був лобістом високих технологій.З 2001 до 2004 року роки, мною була створена абсолютно новітня паспортна система України. І як тільки Льовочкін став керівником апарату прем’єра Януковича, з перших же днів йому захотілося контролювати всю систему ЄДАПС.От, наприклад, міністр внутрішніх справ Цушко тоді був зовсім іншої думки. Але після спілкування з Льовочкіним його думка змінилася. Почали з'являтися різні листи з дорученнями прем’єра, які готував Льовочкін".

У 2004-2005 роках, спільно з банкіром та нардепом-однопартійцем Василем Горбалем, який дуже тісно зійшовся із МВС й разом із Грицаком "тримав" столичний осередок "Партії Регіонів", вони пролобіювали включення до складу комерційного об’єднання ЄДАПС Державного Центру персоніфікації документів МВС. Це стало черговою перемогою ЄДАПСу у царині захоплення контролю над виготовленням паспортів. Окрім того, Центр розтошувався у приміщенні, що належить ЄДАПСу, за що сплачує останьому чималу аренду.

За часів міністра Луценка купівля документів із голограмами у ЄДАПСу здійснювалося без будь-якого тендеру взагалі, або з фіктивним тендером, де бере участь лише один учасник. У такий спосіб лише минулого року бланки з голограмами подорожчали на 25% - саме через підвищення ціни голограм, які нині коштують від 2 до 37 гривень. А їхня собівартість коливається від 10 до 20 копійок.

17 березня МВС оголосило конкурс на закупівлю 20 видів бланків документів суворої звітності – загалом близько 10 млн. штук. Конкурсна заявка ЄДАПС склала 110 млн.грн.

Водночас ДП «Укрелекон» разом із ДП «Київська офсетна фабрика» подали заявку, за якою бралися виконати ту саму роботу за 11 млн.грн. Тоб-то, вдесятеро дешевше!

Аби бодай якось відкараскатися від пропозиції держпідприємства, «Укрелекону» відмовили – на підставі того, що його немає в реєстрі виготовлення голографічних захисних елементів. А не було його там тому, що Міністерство фінансів та Мінекономіки штучно затягнули таку реєстрацію.

Приватизація паспортної служби

Але найгірше не втрата державних мільйонів, втрата контролю над паспортами України. Раніше за процедурою поліграфкомбінат «Україна» передавав до МВС бланки паспортів, які заповнювали вже працівники МВС. Нині на комбінаті «Україна» створено підрозділ ЄДАПСу, куди комбінат передає бланки паспортів без сторінки, де власне мають міститися персональні дані. До цього ж підрозділу надходять сторінки з даними, виготовлені на полікарбонаті. Ці сторінки виготовляються на ТОВ «Знак», що належить ЄДАПСу. Усі заходи безпеки знаходяться під повним контролем консорціуму. Фактично держава усунулася від процедури виготовлення й персоналізації паспортів своїх громадян. За такої схеми ЄДАПС здатен видавати будь-які паспорти на будь-яке ім.’я. Й жоден паспортний контроль не виявить підробки, оскільки паспорт буде відповідати всім критеріям захисту. Так ЄДАПС фактично приватизував часточку держави Україна. Й без сприяння керівництва МВС цього не могло відбутися.

Окрім того, монополія розбещує. Й нині ЄДАПС вже починає впливати на політику не лише МВС, а й на ситуацію у країні. Це за його ініціативи було організовано й проведено кілька акцій зі створення штучного дефіциту бланків водійських посвідчень, закордонних й внутрішніх паспортів. Поставлена мета була досягнута: ЄДАПС скомпрометував свого єдиного реального конкурента – ДП «Ресурси-Документ», а також домігся поступового підпорядкування собі всієї паспортної системи України.

Далі буде

 комментарии [7]

24.10.2013 11:00     Полина При российских связях Медведчука "уговорить" можно любого... Интересно, почему семейные до сих пор молчат?
26.08.2013 22:08     Дима Ха, Яна, смешно - вороватые владельцы вороватого холдинга честно платят зарплаты. А с этих налогов содержатся пенсионеры.
Блин, на ВОРОВАННЫЕ деньги делать благое дело - это в стиле Деточкина из "Берегись автомобиля".
НО СИДОРЕНКО не Деточкин - несколько процентов ворованных денег отдавал на официальные зарплаты, а остальное раздавал в виде взяток многим властьимущим и властьпридержащим и также себе.
Своровал-поделился-присвоил - это в стиле ЕДАПС.
А люди - достойные специалисты всегда найдут работу, а недалёких не жалко, кем бы они ни были - Обыденко, Сидоренко или другие.
06.08.2013 18:06     Яна Если вы думаете, что вся продукция Едапса будит для людей дешевле, вы глубоко ошибаетесь.А теперь подумайте о людях которые там работали.В отличии от всех предприятий вся зарплата и премиальные работникам шла официально. Один работник содержал как минимум одного пенсионера.На сегодняшний день у же нет в бюджете денег на пенсии на 4 квартал.Теперь люди которые работали пойдут на биржу (их год будит содержать государство), пенсионеры останутся без пенсий.
14.11.2008 15:31     Фоина Эханурик Ваш как и Юра Самооборонец деребанят
Юлю. Она им хорошее бабло за поддержку платит.
14.11.2008 15:01     Товариш О! Так от хто Самооборону фінансує!
А Єханурик ще не у Луцина на ципку бігає?
Та й Вася вже на нього не гавкає. А хвостиком
перед ним махає.
14.11.2008 14:44     Мент Этот ЕДАПС обьединил Васю Грицака, Юрия Еханурова и Юрия Луценка в одной цели -
получать "на шару" бабло. Поверьте, это очень большие деньги!
14.11.2008 14:06     Юра Кот Сподіваюся, в подальших частинах автор розповість, що консорціум "ЄДАПС" - насправді витвір мистецтва Віктора Медведчука та Леоніда Кравчука, хрещеником якого є Василь Грицак. Сидоренко ж - не більше як їх швейцарська ширма. А відмінна риса діяльності цього кодла полягає в тому, що йому за гроші продавалися усі без виключення президенти України і всі міністри внутрішніх справ за виключенням хіба що Василя Цушка. Хоча остання обставина нічого не міняла, оскільки Цушко в МВС виконував роль опудала при його "донецьких" заступниках.
Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

Мы все умрем! Но это не точно…

24. 12. 2020 | 10:17 , Олег Ельцов. ТЕМА

Итак, по заявлению министра охраны здоровья Максима Степанова смертность от коронавируса в Украине составляет 380 человек на 1 млн. населения. О чем нам говорит эта цифра? Да ни о чем. Это образец классического мошенничества и манипуляции. И вот почему. За все время коронапсихоза инфицирована малая толика украинцев – 1 млн. человек. Заболеваемость нарастает, как это было и в предыдущие годы - при рядовом гриппе. Пока большая часть населения не переболеет и не обзаведется иммунитетом, указывать процент умерших к общему числу живущих не имеет никакой смысловой нагрузки – ведь большинство не болело вовсе и не умирало. Важно число умерших от заболевших. Если кто-то помнит, нас пугали 2, 3, 5 процентами смертности. Реально из миллиона официально заболевших умерли 17535 – это около 1,7%.

фототема (архивное фото)

© фото: .

photos by Marco Glaviano

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки:

  Rambler's Top100