ТЕМА

Прес-служба ГПУ підтвердила: прокуратура не збирається шукати винних у побитті мітингувальників й преси

20 декабря 2013 | 15:08

распечатать        комментарии [0]       добавить в

Нижче - три повідомлння прес-служби Генпрокуратури, які були розіслані до ЗМІ нині.


Рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягань, - Віктор Пшонка

    

     Виступаючи з трибуни Верховної Ради України, Генеральний прокурор України, зокрема, повідомив про те, що слідчі органів прокуратури похвилинно відновили порядок подій, які відбувалися у центрі столиці 29-30 листопада.
     За його словами, 29 листопада зіткнення мітингувальників з правоохоронцями на Майдані Незалежності мали місце, починаючи з другої половини дня.
     Що стосується подій 30 листопада, то:
     - о 3 годині 51 хвилині до площі прибув автотранспорт комунальних служб, який почали блокувати мітингувальники;
     - близько четвертої години, майстер ділянки комунального підприємства звернувся з цього приводу до працівників міліції. Останні, у свою чергу, попросили мітингувальників звільнити територію для проведення комунальними службами монтажних робіт. Однак, учасники акції на заклики правоохоронців не реагували, що підтверджено відеозаписами, та показами потерпілих і свідків;
      - о четвертій годині сім хвилин розпочалося створення кордону для обмеження доступу на Майдан Незалежності;
     - о четвертій годині десять хвилин працівники підрозділу «Беркут» розпочали дії, спрямовані на витіснення мітингувальників.
     «Зважаючи на активний опір з боку учасників акції, окремі працівники „Беркуту” розпочали індивідуально застосовувати спеціальні засоби», - уточнив Генеральний прокурор.
     Одночасно, за інформацією слідства, підрозділи внутрішніх військ створили коридори безпеки для виходу людей, яким на вимогу правоохоронців скористалася частина активістів.
     У той же час, група радикально налаштованих мітингувальників почала кидати в працівників «Беркуту» каміння, скляні та металеві банки, палаючі палиці.
     - о четвертій годині 22 хвилини витіснення громадян з Майдану Незалежності було завершено.
     «Але треба констатувати, що рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягань та обстановці, що склалася», - додав Віктор Пшонка.

Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

 

 

У провадженні за подіями 29-30 листопада допитано понад 200 осіб

    

     Про це повідомив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, виступаючи сьогодні з трибуни Верховної Ради України.
     Зокрема, за його словами, слідство наразі працює у трьох основних напрямах.
     «Це встановлення причетності і ступеню винуватості, по-перше, керівництва та працівників підрозділу міліції особливого призначення „Беркут”, по-друге, встановлення державних посадовців, котрі мають відношення до прийняття певних рішень, або навпаки – до бездіяльності, що призвело до порушення закону і тих наслідків, які сьогодні маємо, по-третє, організаторів провокацій та безпосередньо тих осіб, які ці провокації здійснювали», - сказав Віктор Пшонка.
     Він також зазначив, що станом на сьогодні допитано понад 200 осіб, в тому числі, керівників столичної міліції та Міністерства внутрішніх справ, працівників спецпідрозділу «Беркут»,призначено 57 судових експертиз, вивчаються наявні відеозаписи.

Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

 

 

До провокацій і правопорушень причетні радикальні угруповання, - Генеральний прокурор

    

     Виступаючи з трибуни Верховної Ради України, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка зазначив про те, що аналіз матеріалів розслідування, зокрема, подій, що мали місце у м. Києві, свідчить, що до зазначених провокацій і правопорушень причетні члени радикальних угрупувань, які вже тривалий час діють під виглядом різноманітних громадських організацій, у тому числі спортивного напряму.
     «Вони відрізняються потужним фінансуванням, згуртованістю та веденням ідеологічної роботи щодо розповсюдження націоналізму і розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - сказав він.
     За словами Віктора Пшонки, до таких подій не можна ставитися безпечно, легковажно і безвідповідально.
     «Наша країна не має права стати полігоном для підготовки бойовиків та різних радикальних угруповань», - зазначив Генеральний прокурор.

Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури УкраїниКомментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: УНИАН

Відвідувачі розглядають скульптуру, представлену на виставці «Великий скульптурний салон - 2007», в рамках проекту «Арт-Київ» в Українському домі в Києві у четвер, 1 березня 2007 р. На виставці експонуються близько 300 скульптур українських майстрів різних поколінь, які працюють в різних творчих манерах, стилях та напрямах. Фото Сергія Светлицького

h24.ua
   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки:

  Rambler's Top100