ТЕМА

Найцінніші трофеї ЗСУ на Харківщині

16 сентября 2022 | 10:03

Чому один "Зоопарк" та "Орлан-10" цінніші за танкову роту.


Трофеями ЗСУ стали речі, за втрату яких у РФ полетить не один десяток голів.

Збройні Сили України під час результативного контрнаступу на Харківщині не тільки звільнили тисячі квадратних кілометрів та сотні населених пунктів, а й захопили величезну кількість озброєння та військової техніки армії РФ.

Зараз за різними оцінками мова йде про десятки танків, САУ, БМП, БТРів та інших бронемашин, а загальна кількість трофейної бронетехніки вимірюється, за різними оцінками від понад 100 до понад 300 одиниць.

Частина з них, традиційно, взагалі без ушкоджень. Причина, чому рашисти її кидали також цілком зрозуміла - в танк чи БМП важче запхати пральну машину ніж у якийсь "Урал". А, якщо серйозно, то причиною залишку бронетехніки є брак палива та паніка, коли навіть незначна поломка, яку можливо усунути за 10-15 хвилин, призводить до кидання техніки.

Більше того, у самому Ізюмі, схоже, знаходився ремонтний батальйон на майданчику якого перебувала не тільки сама бойова техніка, але й запасні частини та вузли для ремонту.

Але ЗСУ вдалось здобути трофеї, кожен з яких окремо насправді має більшу цінність, ніж ціла рота захоплених танків.

"Зоопарк-1М"

І беззаперечним лідером буде контрбатарейний радар 1Л261 комплексу "Зоопарк-1М". При цьому в ідеальному стані, без жодних навіть спроб ворога якось вивести її з ладу. Головна важливість цього радара у тому, що це дозволить реально оцінити його можливості з виявлення артилерії, його режими роботи та частоти, зробити "зліпок" сигнатури його випромінювання.

Більше того, такі контрбатарейні радари інтегровані в автоматизовані системи управління артилерією, з системами обміну інформацією та її шифруванням. Тобто тепер на столах у фахівців ЗСУ - повний пакет для аналізу цілого сегменту контрбатарейної боротьби армії РФ.

Комплекс "Орлан-10"

На перший погляд, у захопленні БПЛА, які регулярно знищуються у небі бійцями ЗСУ немає нічого особливого. Але справа в тому, що був захоплений весь комплекс, не тільки дрони, а й станція керування та вся технічна документація.

Що це означає на практиці - навіть перехоплення управління "Орлан-10" у повітрі шляхом створення "клону" ворожої станції. Бо, знову ж таки, вся наземна частина комплексу у руках ЗСУ з подальшим аналізом всіх алгоритмів програмного забезпечення. І це вже не говорячи про можливість перехоплення та дешифрування сигналів з дрона.

Західні компоненти

Але, якщо брати до уваги всі трофеї, особливо системи зв'язку, різноманітні РЛС, засоби РЕБ та іншу умовно високотехнологічну техніку, то вся вона зараз відправить "під мікроскоп". І в прямому сенсі слова, бо буде проведений її детальний аналіз на предмет використання західних комплектуючих.

І мова не йде лише про пошук недобросовісних постачальників, які в обхід санкцій продавали РФ заборонені мікросхеми військового чи подвійного призначення. А про пошук виробників та постачальників всіх навіть побутових мікросхем західного виробництва з метою унеможливлення їх потрапляння до РФ.

Аналогічна робота з категоризації та ідентифікації вже проведена відносно ракетного озброєння, зокрема таких як 3М14 "Калибр", Х-59 та Х-101 де були знайдені типові плати від незначної кількості постачальників.

ИСТОЧНИККомментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

Оплатите мои долги и я дарую вам свободу: рецепт от парламентария и застройщика Стрихарского. Часть 2

22. 11. 2022 | 13:32 , Иван Степанов, ТЕМА

Андрей Стрихарский, фактический собственник компаний-сателитов «Статус-групп», годами кошмарил инвесторов-собственников квартир в его новостройках, вдруг сменил гнев на милость. На днях народный депутат от «Слуг народа» в сопровождении охранника (людям такого типа вообще опасно ходить без охраны) встретился с жильцами ЖК «Ривьера». Это выглядело как встреча барина с холопами. Стрихарский смотрел свысока, говорил через губу, как и положено провинциальному жлобку, вырвавшемуся из грязи в князи. Оратор призвал жильцов перейти на прямые договора, создать ОСББ и зажить наконец по-человечески, то есть – без него. Как могло случиться такое чудо, почему вдруг Стрихарский возлюбил инвестора своего?!

фототема (архивное фото)

© фото: .

by Steve McCurry. Бирма

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки:

  Rambler's Top100