ТЕМА

Підкоряйся, а потім оскаржуй! Проект однієї антиреформи

07 ноября 2016 | 17:10 , Ігор Луценко

распечатать        комментарии [0]       добавить в

Це – скани скандального "підкорюйся, а потім оскаржуй". Це поточна версія пакету змін в законодавство, які вже місяць як анонсували Аваков і Деканоідзе. Анонсували, але не показали. Але все ж знайшовся поліцейський, який колись був учасником Майдану і ще пам'ятає, за що ми там всі разом боролись.


1. Пропонується збільшити максимальний термін адміністративного затримання особи з трьох до 24 годин у випадках, "коли за адмiнiстративне правопорушення передбачено стягнення у вигляді адміністративного арешту". Тобто постраждають всі громадсько-політичні активісти, яких, через природну відсутність будь-яких доказів правопорушення, традиційно під час затримання підозрюють в "злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі" (ст. 185 КУпАП) чи "хуліганстві" (ст. 173 КУпАП). Маринували в райвідділках три години – тепер маринуватимуть добу. І матимуть на додачу купу часу для фальсифікації доказів.


2. Пропонується дозволити поліції застосовувати кайданки, гумостріли і електрошокери до людей за "злісну непокору законному розпорядженню або вимозі" (ст. 185 КУпАП). Нагадую, що практика застосування цієї статті як зараз, так і раніше – жахлива. Поліція зазвичай кепсько знає законодавство, тому не знає того, який її наказ є саме законним. Що вже й казати про виконання злочинних наказів.

3. Пропонується дозволити поліції застосовувати кайданки до людей за підозру... у будь-якому АДМІНІСТРАТИВНОМУ правопорушенні. Тобто за "думкозлочини". Уявіть, що вас підозрюють в тому, що ви збираєтесь (!) витоптати газон (ст. 153 КУпАП).

4. Пропонується дозволити поліції застосовувати електрошокери для "припинення інших правопорушень". Тобто в тому числі адміністративних. Відкрийте цей радянський пережиток – КупАП – на будь-якій сторінці. Зрозумійте, що там крім топтання по газонах ще багато такої ж єрунди, і усвідомте, що за все це можна буде отримати заряд струму.

Редакція запропонованих змін очевидно не остання. Бо в ЗМІ представники керівництва поліції і МВС активно транслюють ідею, яку поки немає в цьому тексті. "Принцип безперервності роботи поліцейського".

Цікаво, що і чинне законодавство не каже, що після кінця робочого дня поліцейський перестає бути поліцейським. Але в МВС і Національній поліції очевидно хочуть це прописати якось додатково. Чи не прагнення це узаконити загони "анонімних" поліцейських, які в буцім "післяробочий час" будуть виконувати брудну роботу без жетонів і відеокамер на грудях?

Достойна ініціатива до річниці розгону Майдану;)

ФБ автора
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

Загрузка...

по теме

Самогубства чи вбивства? Небойові втрати в АТО

16. 06. 2017 | 09:50 , Анатолій Маркевич, екс-військовий прокурор

У Збройних Силах України під час ведення бойових дій небойові втрати стали перевищувати бойові. За оприлюдненими офіційними даними за 2016 рік небойові втрати тільки Збройних Сил склали 256 осіб, що перебільшило бойові втрати за той же час – 211 осіб. Найбільше серед небойових втрат було самогубств – 63. Серед небойових втрат військовослужбовців ЗСУ у 2016 році крім самогубців є ще 58 померлих від хвороби, 29 – від нещасних випадків, 5 – від інших причин, 4 – внаслідок порушень правил безпеки. Ці цифри взяті з листа-відповіді начальника відділу по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації Департаменту інформаційно-організаційної роботи та контролю МО України О. Копаниці від 27.12.2016 року, фотокопія якого була оприлюднена в мережі.

фототема (архивное фото)

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки:

  Rambler's Top100