ТЕМА

Свідки по справі екс-мера Омельченка заговорили

10 августа 2006 | 13:35

распечатать        комментарии [0]       добавить в

9 серпня у перебігу судового засідання вперше допитали свідків у справі зі звинувачення колишнього голови Сумської міськради Володимира Омельченка. Раніше свідки ухилялися від участі у процесі. Джерела ТЕМИ в органах прокуратури не виключають, що свідків залякували.


Довідка ТЕМИ: Омельченко Володимир Павлович, 47 років, народився в Єнакієве, Донецької області. Працював на посаді Сумського міського голови в період роботи колишньою голови Сумської обласної державної адміністрації Володимира Щербаня, який особисто просунув на цю посаду Омельченка.

За матеріалами ВДСБЕЗ(відділу Департаменту боротьби з екомномічною злочиністтю) УМВС України в Сумській області, 29липня 2005 року сумська міліція зібрала матеріали, а обласна прокуратура порушила стосовно Омельченка кримінальну справу за ст. 189 ч.2 КК України (здирництво). Підставою стали події пятирічної давнини.

У грудні 1999 pоку Омельченко працював на посаді помічника голови Сумської облдержадміністрації. Під погрозами побиття він вимагав у двох громадян передати акції ВАТ "Сумський хлібокомбінат", що належав їм на праві власності.

З серпня 2005 року Омельченка затримали, а в подальшому за рішенням суду заарештували. Далі вдалося зясувати додаткові епізоди з діяльності не зовсім законослухняного чиновника. Так, за даними слідства протягом 2000 - 2003 pоків Омельченко, за попередньою змовою зі службовими особами Сумської міськради та ЗАТ СК "Страховий капітал", фактично вкрали міську комунальну власність по вул. Соборній, 32, 34 та по вул. Козацький Вал, І. Будівлі знаходились в тимчасовому користуванні директора ПП "Анжеліна класик" Д. Чиновники на чолі з Омельченком перекрили кисень підприємцеві Д., не маючи на те жодних підстав. У такий спосіб Д. примусили створити без правонаступництва ТОВ Анжеліна плюс", якому перейшли орендовані приміщення. Фактично, Д. обікрали, адже капітальний ремонт будівель був проведений за кошт ПП "Анжеліна класик".

У вересні 2003 року настала черга другого етапу викрадення комунальних будівель. До складу засновників ТОВ Анжеліна плюс" ввели ЗАТ СК "Страховий капітал", який вніс до статутного фонду 462 тис. грн., за рахунок яких будівлі приватизували. В подальшому "Страховий капітал" вийшов з числа засновників, забравши свій внесок у вигляді приміщень, що перевищувало фактичний розмір вкладу. За підрахунками слідчих, у такий спосіб ТОВ "Анжеліна плюс" отримало збитки на 174 тис. 320 грн.

Це стало підставою для порушення прокуратурою області у серпні 2005 року кримінальної справи за статтею Зловживання службовим становищем.

А невдовзі у вересні 2005 року прокуратура порушила стосовно екс-мера Омельченка ще одну справу про здирництво. Той діяв за відкатаною схемою: у грудні 2000 pоку, працюючи на посаді помічника голови Сумської облдержадміністрації, він, під примусом вимагав передачі акцій у власника ВАТ "Глухівський хлібокомбінат".

Надалі, всі епізоди кримінально-господарської діяльності Омельченка були об'єднані прокуратурою Сумської області в одне провадження й у березні 2006 року потрапили до Сумського райсуду, який нині слухає справу.

Іван Стєпанов, ТЕМАКомментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: Noname

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки:

  Rambler's Top100