ТЕМА

Зеленський і бурштин

13 августа 2019 | 08:30 , Олег Ельцов,. ТЕМА

распечатать        комментарии [0]       добавить в

Нелегальний ринок має бути контрольований. Й ми знаємо ким.


За даними Гаранта, нелегальний ринок бурштину в Україні сягає 500 млн.доларів. А щоб перемогти це ганебне явище слід звільнити поганих ментів й сбушників й поставити хороших, на чолі з губернатором-СБУшником з обойми Коломойського.

Як відомо, Зеленський призначив новим губернатором Житомирщини, на частині якої активно й нелегально видобувають бурштин, сбушного полковника Бунечка. Того, що Віталій. Бо є ще його брат В'ячеслав з юрвідділу "Укрнафти", контрольованої Коломойським. Обидвоє для хазяїна – свої в дошку хлопці. А звідки ще може з'явитися в декларації скромного полковника СБУ годиники Frank Muller та Zenit, 39000 доларів й 32000 євро? Ясна річ, заощаджує на всьому, адже зарплата скромна – близько 30000 гривень...

Приводом для зміни кришувальників бурштинової мафії став політ Зе над Житомирщиною.

Його телеграм канал цитує вождя нації: "Ми з гвинтокрила побачили, що у Житомирській області відбувається з вирубкою лісу і з бурштином. Знаємо всі прізвища, хто стоїть за розкраданням державних надр. Ми обов'язково займемося цим питанням. Думаю, що ці люди далеко не поїдуть з нашої країни".

Ще він підкреслив, що проблема незаконного видобутку бурштину набула масштабу екологічного лиха, тисячі гектарів земель перетворено на пустелю. Згідно з його інформацією, обсяг чорного ринку бурштину оцінюється у 500 млн доларів на рік. Уже відомі прізвища кримінальних авторитетів, які займаються цим "бізнесом".

Володимир Зеленський звернувся до голови Національної поліції Сергія Князєва з вимогою звільнити з посад керівників поліції у Рокитнівському, Дубровицькому, Володимирецькому, Зарічненському і Сарненському районах Рівненської області, Олевському та Овруцькому районах Житомирської області і Ратнівському та Любешівському районах Волинської області. А начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського та керівника головного управління Національної поліції Житомирщини піти у відставку.

"Варварськими методами, помпами виймають із землі 20% каміння, 80% залишається. Після цього женуть до Польщі на біржу, де осідає 70% прибутку. У підсумку маємо менше 30% прибутку з 20% каміння. У Держлісагентстві є лише виконувач обов'язків керівника. А чому уряд не призначає керівника? Тому що сфери впливу поділити не можуть. Є одне угруповання й інше угруповання. І вони між собою "тягають" агентство. І ніхто не може нормально працювати. Та ж сама історія у Держгеонадрах – там ще більше груп впливу. Я гадаю, що діяльність усіх цих людей має бути предметом дуже уважного вивчення прокуратури та Служби безпеки", – наголосив Олексій Гончарук.


Ага, починаються старі пісні: треба знов поміняти поганих чиновників, аби нові й кращі навели лад. Свого часу там само казав міністр Аваков після серії репортажів про бурштинокопачів, інспірованих зацікавленими особами. Аваков благав: "Дайте дозвіл, ми заведемо 2000 нацгвардійців й наведемо лад!" Дозвіл дали, нацгвардійці зайшли, встановили полкові намети. Завезли в них помпи й почали мити бурштин разом з місцевими. Невдовзі до того доохоронялися, що нелегальні видобувачі розмили залізничний насип. Напевно в цей час нацгвардійська варта поснула від втоми.

Відтепер все зміниться кардинально! Якщо Зе зі своїм губернатором поміняє всю силову верхівку в регіоні, тоді бурштиновий бізнес знов стане монопольною справою влади, як в давні добрі часи Віктора Федоровича й сина його Сашка-Стоматолога. Саме Стоматолог тоді узурпував право на видобуток бурштину. Не даремно одразу після втечі проффесора з почетом на бурштинові землі прибув бойовий десант з напівбандитом-напівполітиком Продивусом. Сталася стрелянина з автоматичної зброї, київським гастролерам спалили джипи. Після того бурштин залишився демонополізованим. Трохи поспіль Аваков влучно засунув туди клюва. Але ж він не вічний. Кажуть, незабаром знімуть міністра. А бурштин залишиться...

Дуже правильно вчинив президент, по-господарськи: не залишати ж бурштиновий кландайк без нагляду! Звісно, можна було суто для пристойності сказати пару фраз про законодавче вирішення бурштинової проблеми – законопроекти давно вже лежать в парламенті. Але тоді електорат може запитати: "То чого ти патякаєш: бери й ухвалюй будь який закон – в тебе ж парламентська більшість!"

Нєєєє, тоді дикому бурштиновому ринку буде гаплик! А де ж тоді доляха Зе й Ко в цьому чудовому бізнесі? А на що тоді жити всіляким бунечкам? На 30 тисяч гривень?! Нє, хлопці, так не буде. Будемо літати на гвинтокрилах, дивитися з неба на розорені ліси, будемо знімати стару злодійську владу й ставити свою – таку саму, але свою.

Тому маю нахабство стверджувати: нелегальному бурштиновому бізнесу – бути!Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

Зоя Мельник. Опальна патрульна поліцейська

21. 08. 2019 | 09:20

Це інтерв’ю з відомою в Одесі патрульною поліцейською Зоєю Мельник було записано по телефону за кілька годин до того, як вона виклала у фейсбуці свій резонансний пост. Планували поговорити із Зоєю про захист прав дітей, але вийшла, передусім, розповідь про провал реформи поліції, що триває вже майже п’ять років. Показники – протоколи та плани по штрафам – і «візитівки» (хабарі), схоже, переважили цінність життя та здоров’я громадян, і поліція вже не поспішає на виклики. Іноді патруль доводиться чекати по три-чотири години. Тому ж, хто за показниками не женеться та публічно виявляє незгоду, створюють нестерпні умови роботи. До особливо норовливих, таких як Зоя Мельник, яка здаватися ніяк не бажає, підсилають провокаторів, погрожують «звернути увагу» на їхню сім’ю.

фототема (архивное фото)

© фото: Олег Ельцов

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки:

  Rambler's Top100