|
||||
![]() |
||||
Нацмузей у Пирогові: спалять і продадуть?!21 октября 2016 | 14:28 ![]() Чергова ганьба в Національному музеї народної архітектури і побуту України. Згорів цінний експонат – споруда Пастирки (зимарки) з Рахова у відділі Карпати, сектор Гуцульщина. Унікальна будівля ХІХ століття. Фактично, подібних не збереглося… Нацмузей у Пирогові: спалять і продадуть?!Поки не зрозуміло – то цілеспрямований підпал, чи випадкове багаття змерзлих бомжів – споруда стоїть практично без нагляду охорони, біля лісу, тож сумнівних та випадкових осіб там чимало. Чомусь дирекція не дбає про те, щоб забезпечити повноцінну охорону скансену – завжди чогось не вистачає. Не то грошей, не то розуму, не то чесності. Як кажуть, треба менше красти… Обурює, що за роки директорства попа-комерсанта Бойка, було жорстко розігнано власну пожежну охорону – зекономили… А подаровані спонсорами сучасні пожежні автомобілі розкомплектовано, розкрадено і виведено з ладу. Як символи безпорадності нинішньої управлінської команди найбільшого музею Європи. Кадри незабутнього Славіка Кириленка продовжують добивати знакові культурні заклади.
Давно пора винести пару доган, розірвати контракт і оголосити конкурс на заміщення вакантної посади! Нарешті знайти адекватного директора. І про втрату: “Пастирка – типовий пам’ятник народного зодчества, характерний для високогірної зони Закарпаття. Споруда має ще одну регіональну назву – «зимарка», так як використовувалася і взимку. Щоб не возити сіно до садиби, багаті господарі будували зимарки. Влітку косили сіно і жили весь період в пастирці, а взимку виганяли сюди худобу і зимували з нею аж поки не закінчиться сіно. Пастирки були різних типів, але обов’язково в плані мали хату та стайню”.
На місце події було направлено чергові відділення 26-ї та 6-ї Державних пожежно-рятувальних частин. По прибуттю було встановлено, що горить одна із дерев’яних експозицій господарчої споруди розміром 4×8 м кв. Попередньо будівля не являється пам’яткою архітектури, відноситься до категорії виставкового експонату. О 10:07 пожежу було локалізовано, а вже о 10:10 – ліквідовано. На місці події працювало 2 одиниці основної пожежно-рятувальної техніки та близько 15 чоловік особового складу ГУ ДСНС України у м. Києві. ГУ ДСНС України у м. Києві” Не помічати хаосу, корупції, безгосподарності, непрофесіоналізму дирекції Національного музею народної архітектури і побуту України, вже не можна. Музей терміново треба оздоровити, рішуче замінивши менеджерів-невдах, які є до того ж, повними невігласами у музейній справі. Не можна продовжити розгром такого святого для кожного українця місця, як Музей у Пирогові! Вимагаємо рішучих дій! Сподіваємося на особисте втручання і допомогу В.Гройсмана… Музей у Пирогові вже вкотре доводиться рятувати… Таке враження, що музей спалять, а землю продадуть… Ну хоч у таких планетарних закладах можна навести порядок?! Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України” также читайте[22.07.2024] [17.07.2024] [15.07.2024] [13.07.2024] [11.07.2024] |
![]() |
по темеУКРАИНА ВОРОВСКАЯ26. 07. 2024 | 14:11 , Олег Ельцов. ТЕМА Поторгуємось за водосховища25. 07. 2024 | 12:50 , Олег Єльцов, ТЕМА
25 июля 2024
24 июля 2024 23 июля 2024 [09:47] фототема (архивное фото)![]()
© фото: Павел ПАЩЕНКО
Нет, это не Шумахер. Он значительно круче! |
||
![]() |
||||
новости | архив | фототема | редакция | RSS © 2005 - 2007 «ТЕМА» |