ТЕМА

РНБО відшукала дві фірми, від яких залежить вся нафтопереробна галузь країни

01 августа 2008 | 10:42

Керівництво Кабміну повинне виконати рішення РНБОУ щодо забезпечення проектного напрямку «Одеса-Броди», а не шукати приводів саботувати його виконання - А.Гончарук



http://www.president.gov.ua/news/10820.html

Заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук вважає, що останні заяви керівництва уряду щодо перспектив забезпечення проектного (аверсного) напрямку використання нафтопроводу «Одеса-Броди» свідчать про намір Кабінету Міністрів України і надалі саботувати реалізацію цього проекту.
Андрій Гончарук зазначив, що головною метою переводу нафтопроводу «Одеса-Броди» в аверсний режим є забезпечити можливість гарантувати постачання нафти з каспійського та інших регіонів на українські та іноземні НПЗ.
Більше того, на сьогодні це єдина реальна можливість врятувати від занепаду українську нафтопереробну галузь.
«На сьогодні вся система магістральних нафтопроводів України перебуває у фактичній залежності від двох іноземних замовників – російської компанії «Транснефть» і офшорної компанії «Скілтон» (Нікосія, Кіпр). Кабінету Міністрів треба розібратися і пояснити, чому ці дві компанії фактично управляють усіма нафтоносними маршрутами України», – зазначив А.Гончарук.
У цій ситуації перехід на аверсне використання нафтопроводу «Одеса–Броди» означатиме надходження нафти на українські нафтопереробні заводи, що створить передумови для постачання на ринок українських нафтопродуктів, і отже – дієвої боротьби із швидким зростанням цін на пальне.
Президент України постійно наполягає на аверсному використанні нафтогону «Одеса–Броди».
«Саме завдяки послідовним діям Президента і створеної ним Міжвідомчої робочої групи сформовано належну міждержавну правову базу і досягнуто домовленостей щодо конкретних дій із переведення нафтопроводу в аверсний режим. Так було створено умови для отримання нафти українськими НПЗ з метою відновлення їх позицій на внутрішньому ринку нафтопродуктів, а отже – відкрито можливості відновити реальний механізм упередження зростання цін на нафтопродукти», – наголосив заступник Голови Секретаріату Президента України.
Він нагадав, що Указом Президента України від 22 травня 2008 року № 474 була створена робоча група, до складу якої увійшли представники Секретаріату Президента України, Верховної Ради України, галузевих міністерств і відомств і керівники двох українських НПЗ, які можуть отримувати нафту, доставлену нафтопроводом «Одеса – Броди» (НПЗ «Галичина» і НПЗ «Нафтохімік Прикарпаття»).
Робоча група розробила і розпочала реалізацію плану організаційних, юридичних і технічних заходів із забезпечення в 2008 році умов переведення нафтопроводу «Одеса – Броди» в аверсний режим роботи.
При підготовці відповідних документів були враховані усі застереження з боку представників усіх причетних урядових і державних структур. «З боку керівництва Кабінету Міністрів України не виникало ніяких офіційних заперечень і не надходило ніяких інших пропозицій. І раптом в останній момент Прем'єр-міністр без попереджень і адекватних пояснень фактично зірвала роботу», – наголосив А.Гончарук.
Він зазначив, що під час засідання Ради національної безпеки і оборони 28 липня питання нафтопроводу «Одеса – Броди» знову було розглянуте. Діяльність Кабінету Міністрів щодо забезпечення проектного використання нафтопроводу «Одеса – Броди» РНБО визнала незадовільною, оскільки він фактично саботував можливість такого використання.
За рішенням РНБО, яке відповідно до Конституції України є обов'язковим для всіх органів влади в Україні, Кабінет Міністрів має до 1 вересня завершити усі необхідні юридичні й організаційні роботи для того, аби аверсне використання «Одеса – Броди» стало можливим.
«Відповідно до рішення РНБО, буде розглянуто будь-які пропозиції, які передбачатимуть постачання реальних об'ємів нафти. Якщо, скажімо, необхідний нафтовий ресурс знайдеться у компанії «Єдині енергетичні системи», вона має право внести відповідні пропозиції. Єдина вимога – пропозиції ці повинні бути надані вже найближчим часом. Бо зволікання працюють проти можливості аверсу «Одеса – Броди», а отже – проти національних інтересів України», – підкреслив заступник Глави Секретаріату Президента України.
«У ситуації, що склалася, уряд повинен не шукати приводів і далі саботувати реалізацію цього критично важливого для національної безпеки проекту, а сумлінно і вчасно виконати рішення РНБО», – резюмував А.Гончарук.


комментарии [2]

04.08.2008 00:03     TEMA 2 Дон:
нечего возразить. Но, заметьте - это не мы сказали...
03.08.2008 22:19     дон Решения РНБО не является обязательным для всех органов власти, согласно Конституции это коордирдинационный орган (ст.107).
Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: Олег Ельцов

Карпаты

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: