ТЕМА

Екологи занепокоєні намаганнями відновити полювання на заповідних територіях

12 января 2011 | 18:02


"НІ" ПОЛЮВАННЮ НА ЗАПОВІДНИХ ТЕРИТОРІЯХ!

Відкрите звернення
Голові Верховної Ради України В.М. Литвину

Шановний Володимир Михайлович!

01.12.2010 у Верховній Раді був знов зареєстрований законопроект, спрямований на відкриття полювання в охоронних зонах заповідників і національних парків, антропогенних зонах біосферних заповідників та в заказниках (проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" No. 7421 від 02.12.2010 р.). На розгляд його подали народні депутати І. Рибаков, В.
Каплієнко, Г. Задирко, М. Комар та В. Камчатний.
Цікаво, що нещодавно, 22.10.2010 р., практично такий же самий законопроект (No. 7288) був внесений до Верховної Ради народними депутатами В. Макеєнком та Л. Климовим.
Він одержав негативну
оцінку першого віце-прем'єра України А. Клюєва, міністра Кабінету Міністрів України А. Толстоухова, міністра охорони природи України М. Злочевського та громадськості, - і невдовзі був відкликаний авторами. Однак нова спроба лобіювання мисливства на заповідних територіях не змусила себе чекати.
Дивною є мета обох законопроектів (згідно Пояснювальної записки):
"Легалізація мисливства на
даній території (заповідній - прим. наше) дасть змогу зменшити обсяг нелегального мисливства та браконьєрства, а також стане одним із джерел поповнення бюджету органів влади відповідного відомства через видачу ліцензій". Фактично, шановні народні депутати пропонують поповнити бюджет через легалізацію браконьєрства в заповідниках і заказниках.

Слід зазначити, що останні 15 років в Україні діючий контроль за полюванням був відсутній. Це призвело до скорочення чисельності більшості мисливських тварин, наприклад, кабана, козулі, диких гусок, лосів - на 30-70 %. І заборона на полювання в заповідних зонах приймалася саме для покращення стану їх популяцій. Вона була введена 21.01.2010 р. Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України". За рік, що минув, чисельність мисливських тварин не встигла відновитися - на це треба значно більше часу, тому поновлення полювання приведе їх популяції до критичного стану.
Цей антиекологічний проект не має економічного підґрунтя - в пояснювальних документах не наведено ані аргументів щодо доцільності мисливства на заповідних територіях, ані розрахунків, наскільки поповняться бюджети завдяки відновленню полювання, - можливо, це поповнення буде незрівнянно менше шкоди, яку потягне відновлювання полювання?
Будь-яке послаблення охоронного режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема, введення полювання, повинно прийматися лише з урахуванням експертних висновків та громадської думки. Вони також не були враховані Так, без економічного обґрунтування, без експертних висновків, не зважаючи на екологічні вимоги та думку громадськості, "для поповнення бюджету" на заповідних територіях можна не тільки полювання відкрити, а і розпочати на них рубки лісу, видобуток корисних копалин, забудову котеджами для VIP-осіб!

Природно-заповідний фонд України є національним надбанням народу України і частиною Всесвітньої природної спадщини. Більшість громадян він приваблює не можливістю вбивства тварин задля власного задоволення, а єднанням із природою, можливістю побачити диких тварин у природній обстановці, - таких можливостей стає все менше і менше - у тому числі, і "завдяки"
мисливцям. Зараз спілкування з
природою можливе лише на територіях природно-заповідного фонду. Але відновиться на них полювання - і тут ця можливість зникне. Мисливці становлять всього декілька відсотків населення, і вони не мають права нав'язувати більшості свої інтереси!
Природно-заповідний фонд - не мисливське, а загальнолюдське надбання!
Враховуючи наведене вище, для збереження природно-заповідного фонду України, просимо Вас не допустити прийняття Верховною Радою України антиекологічного законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" No.
7421 від 02.12.2010 р.!

З повагою,
1. С.О. Шапаренко, ЕкГ "Печеніги", Харків.



Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: .

Фото Хэльмут Ньютон

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: