МВС пояснило необхідність та порядок обмеження строку дії водійських посвідчень15 февраля 2011 | 16:14 Прес-секретар Міністра внутрішніх справ України Ірина Шинкаренко пояснила деякі особливості щодо порядку видачі посвідчень водія. Як розповіла І.Шинкаренко, на сьогоднішній день основним документом, що регулює міжнародний дорожній рух, встановлює вимоги до його учасників та їх документів, є Міжнародна Конвенція про дорожній рух 1968 року (з поправками, які набули чинності 26.03.2006). Згідно з її вимогами, з 29 березня 2011 року (додаток 6 Конвенції) у посвідченні водія повинна бути зазначена кінцева дата терміну його дії. Україна є учасником цієї Конвенції з 1974 року. Тож тепер усім водіям, які отримають посвідчення на території нашої держави після вказаної дати та мають намір відвідати країни, що входять до Конвенції, знадобляться водійські документи, до котрих внесені вищезазначені дані. 24 вересня 2008 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Зокрема, до статті 15 Закону України «Про дорожній рух» внесено зміни стосовно надання права на керування транспортними засобами на підставі посвідчення водія з установленим терміном дії. Враховуючи те, що реквізити посвідчення встановлює Кабінет Міністрів України та з метою приведення водійських посвідчень до вимог Конвенції ми зобов’язані вносити пропозиції щодо змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 щодо запровадження терміну дії національного посвідчення водія. Департамент ДАІ МВС вже підготував відповідний проект. Проектом постанови не передбачається обов’язковий обмін посвідчень водія – це буде відбуватися поступово за бажанням їх власників. Варто зазначити, що на даний час на території України діють водійські посвідчення 7 видів, у тому числі і зразка СРСР. Всі ці посвідчення залишаються чинними. Однак, ті громадяни, які мають намір перетинати кордон зобов’язані мати у посвідченні водія кінцевий термін його дії, відповідно до вимог Конвенції. Ті ж громадяни, які отримали посвідчення раніше та не перетинатимуть кордонів держави, можуть й надалі користуватися посвідченнями без внесення змін. На сьогодні, у всіх країнах Західної Європи, Америки та більшості країн колишнього СРСР запроваджено термін дії посвідчень водія від 2 до 10 років. Так, у Росії, Білорусі, Молдові, Литві, Латвії та Естонії термін дії посвідчень водія становить 10 років. Більш детальну інформацію з цього приводу представники ЗМІ зможуть отримати під час засідання Громадської Ради МВС України за участю Міністра внутрішніх справ України Анатолія Володимировича Могильова, яке відбудеться 17 лютого цього року.
ДЗГ МВС України комментарии [1]
15.02.2011 16:55 Богдан
Усе вірно.Україна повинна йти в ногу із Європою,але справа в тому як у нас це реалізуватиметься.Як завжди-що би ситими були урядовці(ДАІ)чи від цього виграла загальна справа(НАРОД),ЧИ тільки єдапс,якого,як видно з усіх настійних новацій міліцейського міністерства дуже хвилюють п р и б у т к и.Повідомте,будь ласка, орієнтовну ціну посвідчення і все стане ясним.
также читайте[15.11.2024] [15.11.2024] |
по темеЮщенко спас в суде свое право на добычу газа с партнером из списка СНБО22. 11. 2024 | 12:18 Замнач полиции Киева лишится 8,7 млн.грн19. 11. 2024 | 10:09 Українців почали масово позбавляти прав через неявку водіїв за повісткою в ТЦК15. 11. 2024 | 12:20 фототема (архивное фото) |
|||
новости | архив | фототема | редакция | RSS © 2005 - 2007 «ТЕМА» |