ТЕМА

Сумська суддя винайшла, як обходити автоматизовану систему документообігу. Їй та сину світить до 10 років

19 мая 2011 | 09:25

На Сумщині стосовно голови міськрайонного суду порушено кримінальну справу за незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду. Відтак, підприємлива суддя отримувала право розглядати ті процесуальні справи, в яких вона була зацікавлена.


До працівників УБОЗу  надійшла інформація, що голова одного з   міськрайонних судів Сумської області отримала хабар у сумі 100 тисяч гривень від  двох осіб за винесення завідомо неправосудного рішення, згідно якого останнім призначалося покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Під час слідства було встановлено, що жінка  особисто грошей не брала, а все вирішувала через свого 25-річного сина. Він заздалегідь домовлявся про зустрічі з підслідними та отримував гроші, які потім передавав  матері.

«Затримати сина жінки  «на гарячому» не вдалося, - розповідає начальник УБОЗ УМВС в Сумській області Валерій Ефремов. -  Коли правоохоронці приїхали в зазначене місце, де повинна була відбутися передача грошей, останній, мабуть, щось запідозрив і втік. Затримати його вдалося лише через тиждень в сусідній області, де той переховувався».

Під час слідства, правоохоронці  з’ясували, що з метою збагачення, 55-річна суддя  здійснювала  тиск на підлеглих працівників і примушувала їх вносити неправдиві відомості в автоматизовану схему документообігу суду - комп’ютерну програму «Документообіг загальних судів».  В результаті таких операцій справа, якою була зацікавлена пані суддя, потрапляла на розгляд тільки до неї. «Такий випадок в Україні зареєстровано вперше, - зазначив начальник обласного УБОЗу, - ніхто, до цієї судді, так нахабно не використовував своє службове становище задля власного збагачення».

На сьогодні стосовно служителя Феміди працівники прокуратури за матеріалами УБОЗ УМВС в Сумській області порушили кримінальну справу за ч.1 ст.376-1, ст.2, ст.368 та ч.1 ст. 364 Кримінального Кодексу України.

Стосовно сина-спільника, відносно нього порушено кримінальні справи за чотирма статтями Кримінального Кодексу України: ч.4 ст.27, ч.1 ст.369, ч. 2 ст.15, ч.3 ст. 190.

Враховуючи тяжкість обвинувачень, покаранням судді може бути до 10 років позбавлення волі, а її нащадок може отримати до 8 років позбавлення волі.

 

ВЗГ УМВС України

в Сумській області



Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: .

Раз в 12 лет в Индии празднуют праздник Кумба Мэла, каждый раз в новом месте. 14 января 2013 года: Кумба Мэла на реке Сангам. (Daniel Berehulak/Getty Images)

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: