ТЕМА

У Києві хочуть заборонити підходити до держорганів ближче, ніж на 100 метрів

21 сентября 2011 | 15:42

Київська влада має намір затвердити новий порядок організації та проведення недержавних масових громадських заходів політичного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру, кіно- та телезйомок у місті Києві. Як передає кореспондент УНІАН, проект відповідного проекту рішення Київради розміщено на офіційному сайті київської влади. У відповідь громадські активісти проведуть прес-конференцію на східцях КДА.


Згідно з ним, проведення вказаних заходів, зокрема, біля будинків, в яких розміщені державні органи влади чи місцевого самоврядування, дозволятиметься на відстані не менш як 100 метрів.

Так, в пункті 11.3 вказаного проекту йдеться: “Масові заходи поблизу будинків, в яких розміщені державні органи влади та органи місцевого самоврядування, можуть проводитися на відстані від них не менш як 100 метрів, якщо інше не передбачене відповідними рішеннями цих органів або у спеціально відведених для цього місцях”.

В проекті Положення також зазначається, що уповноважений орган має право відмовити організатору у проведенні масового заходу, якщо масовий захід заплановано провести в місці та в час, який визначено для проведення масового заходу загальнодержавного та міського значення, в святкові дні, державні та релігійні свята, або інших заходів за участю державних органів чи органів місцевого самоврядування. Не дозволять проведення масового заходу, якщо він порушуватиме громадський порядок та санітарно-гігієнічні норми або умови, “безпосередньо створить перешкоди у роботі підприємств, установ і організацій чи загрожуватиме життєзабезпеченню населення, життю, здоров’ю та безпеці громадян, наявність високого рівня не підтримки проведення масового заходу, який відображений у дослідженні вивчення громадської думки жителів міста щодо їх ставлення до проведення масового заходу”.

Так само влада може відмовити у проведенні громадського заходу, якщо організатор масового заходу раніше притягувався до відповідальності за порушення норм законодавства України при проведенні масового заходу.

Крім того, проведення масових заходів є недопустимими на підставі письмових висновків Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, а також у разі, “якщо запланована кількість учасників масового заходу перевищує можливості для їх розміщення або перебування на відповідній території”.

Організаторам також відмовлять в дозволі на проведення заходу, якщо в письмовому повідомленні буде недостовірна або неповна інформація тощо, у разі проведення масового заходу в оголошений в установленому порядку траурний день чи день жалоби.

Проектом постанови проведення масового заходу дозволяється з 09.00 до 22.00 год., крім випадків, зазначених у розпорядженні Київської міської державної адміністрації.

У місцях проведення масових заходів забороняється самовільне встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, палаток, в т.ч. тимчасових та пересувних, призначених для роздрібної торгівлі, поштових та інших операцій, що встановлюються на відкритих територіях) та об’єктів зовнішньої реклами (рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок та ін.).

Організатори масових заходів зобов‘язані інформувати уповноважений орган у письмовій формі щодо зміни мети та/або регламенту проведення масового заходу не пізніше, ніж за 3 доби до проведення масового заходу.

Зауваження до нормативного акту приймаються до 12 жовтня ц.р.


22 вересня, у четвер, о 12-00, на східцях біля будинку Київської
міської ради та Київської міської адміністрації (вул. Хрещатик, 36)
відбудеться прес-конференція представників громадських організацій -
учасників акцій протесту проти урядового законопроекту 2450, який
обмежував свободу зібрань в Україні.

Громадські активісти говоритимуть про антиконституційну
ініціативу київської міської влади, яка пропонує ухвалити <<Положення
про порядок організації та проведення недержавних масових громадських
заходів політичного, культурно-просвітницького, спортивного,
видовищного та іншого характеру, кіно- та телезйомок у місті Києві>>.
Ця ініціатива з'явилась 20 вересня і проект <<Положення>> передбачає, що
організатори зібрань мають повідомляти владу про мітинги за 10, а в
окремих випадках за 30 днів, забороняється проводити зібрання поблизу
будівель органів влади, перед кожним зібранням організатори мають
дослідити громадську думку щодо заходу (на платній основі), а
<<уповноважений орган>> КМДА може <<погодити>> або <<не погодити>> (тобто,
заборонити) мирне зібрання.

Окрім аналізу  ініціативи КМДА, учасники конференції  повідомлять про
плани громадських  об'єднань щодо недопущення ухвалення <<Положення>>.

У прес-конференції  візьмуть участь:
член Громадської ради при МВС Володимир Чемерис - Інститут Республіка;
член Громадської ради при МВС Михайло Каменєв - Фундація регіональних
ініціатив, Пряма дія;
Михайло Свистович - Відсіч;
Віктор Андрусів - Демократичний альянс;
Ігор Луценко - ініціатива Збережи старий Київ;
Михайло Лебедь - Фундація регіональних ініціатив.


Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: .

© REUTERS/Trend News Agency/Эмин Мамедов 29.04.2009, Азербайджан | Что точно произошло в бакинской Нефтяной академии до сих пор неизвестно. Версий того, кто именно стрелял по студентам, несколько: маньяк-одиночка (араб или африканец), двое вооруженных автоматами людей, один из студентов после ссоры во дворе академии. По последним данным убиты четырнадцать человек.

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: