ТЕМА

Напад на студентського активіста: підозра падає на неонацистів

12 сентября 2013 | 16:17

Ввечері 11 вересня на члена незалежної студпрофспілки Пряма дія та активіста Громадського руху Чесно Павла Миронова у центрі Києва був скоєний напад. Павло отримав черепно-мозкову травму і наразі перебуває в лікарні. Троє невідомих напали на Миронова, повалили його з ніг та почали бити. Після втручання перехожих вони розбіглися. Свої обиччя нападники сховали хустками.


Незалежна студпрофспілка має всі підстави ввжати, що на активіста напали бойовики-нацисти з молодіжного угрупування С14, що “кришуються” ультраправою партією ВО Свобода. Також очевидним мотивом є профспілкова діяльність Павла, його принципова позиція та наполеглива робота в студентській профспілці та громадському русі “Чесно”. Нашого товариша впізнали в обличчя, адже його можна було побачити на більшості масових студентських протестів з 2009 року, на студентських зборах і акціях у Києво-Могилянській академії.

З того часу, як незалежна студпрофспілка “Пряма дія” брала участь в успішних кампаніях проти введення платних послуг у вишах та нового закону “Про вищу освіту”, проти “Прямої дії” регулярно вчиняються провокації з боку членів та прибічників ультраправої партії, що наразі має місця в українському парламенті. Профспілчани неодноразово отримували погрози, на них вчинялися групові напади.

Це вже друга атака за останній місяць. 12 серпня двоє неонацистів із закритими обличчями напали на активіста студентської профспілки “Пряма дія”, Богдана Білецького. Останній був госпіталізований зі струсом мозку. Він вийшов з лікарні лише за три дні до наступного нападу.

Напади на наших друзів та товаришів є частиною ультраправого насилля, яке заполонило вулиці країни останнім часом. Так, 19 червня свободівці нападали на студентів у Києво-Могилянській академії. Під корпусом університету студенти проводили пікет проти лекції депутатки Ірини Фаріонв Могилянці. 8 червня 2013 року дописувач "Лівого берега", журналіст Георгій Ерман був оточений націоналістами біля метро Дарниця. Вони змушували його викрикувати націоналістичні гасла на камеру та погрожували побиттям у разі відмови. 15 квітня 2013 був скоєний замах на вбивство активіста Автономної спілки трудящихВлада Н. Нападники застосували холодну зброю. Лише своєчасне втручання лікарів та перенесена ним операція врятували хлопця від смерті. 20 квітня 2012 року, в день народження Адольфа Гітлера, київський журналіст і активіст Андрій Мовчан став жертвою нападу групи ультраправих. 8 грудня 2012 року ультраправі, застосовуючи газові балони, скоїли напад на демонстрацію, присвячену захисту прав ЛГБТ. Того ж дня декілька учасників акції стали жертвами інших нападів правих радикалів. 1 грудня 2012 року в Тернополі відбувся напад на презентаціюжурналу соціальної критики "Спільне".


Незалежна студентська профспілка «Пряма дія»



Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: УНИАН

Народний депутат України Петро Порошенко в сесійній залі Верховної Ради України в Києві у вівторок, 6 лютого 2007 р. 3 лютого 2007 р. Петру Порошенку було відмовлено в перетині кордону Російської Федерації. Інцидент відбувся в аеропорту Пулково (Санкт-Петербург), де Порошенку, прибулому чартерним рейсом з приватним візитом, повідомили, що він оголошений персоною нон-грата, у зв'язку з чим в'їзд в РФ йому заборонений. Згідно з наявної інформації, інцидент з народним депутатом України можна вважати відповідною реакцією російської сторони на зарахування в списки персон нон-грата депутатів Держдуми Володимира Жириновського і Костянтина Затуліна. 22 грудня 2006 р. в ході візиту президента РФ Володимира Путіна до України глава держави особисто звертався до Віктора Ющенка з проханням посприяти у виключенні із списку персон нон грата цих політиків, але одержав відмову. Списки персон нон-грата існують в будь-якій державі. До осіб, чий в'їзд небажаний, відносяться три категорії громадян: помічені в антидержавній діяльності, що вчинили на території приймаючої держави злочин, доведений судом, або якщо іноземний громадянин перебуває в міжнародному розшуку. Фото Євгенія Орловського

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: