Нижче - три повідомлння прес-служби Генпрокуратури, які були розіслані до ЗМІ нині.
Рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягань, - Віктор Пшонка
Виступаючи з трибуни Верховної Ради України, Генеральний прокурор України, зокрема, повідомив про те, що слідчі органів прокуратури похвилинно відновили порядок подій, які відбувалися у центрі столиці 29-30 листопада.
За його словами, 29 листопада зіткнення мітингувальників з правоохоронцями на Майдані Незалежності мали місце, починаючи з другої половини дня.
Що стосується подій 30 листопада, то:
- о 3 годині 51 хвилині до площі прибув автотранспорт комунальних служб, який почали блокувати мітингувальники;
- близько четвертої години, майстер ділянки комунального підприємства звернувся з цього приводу до працівників міліції. Останні, у свою чергу, попросили мітингувальників звільнити територію для проведення комунальними службами монтажних робіт. Однак, учасники акції на заклики правоохоронців не реагували, що підтверджено відеозаписами, та показами потерпілих і свідків;
- о четвертій годині сім хвилин розпочалося створення кордону для обмеження доступу на Майдан Незалежності;
- о четвертій годині десять хвилин працівники підрозділу «Беркут» розпочали дії, спрямовані на витіснення мітингувальників.
«Зважаючи на активний опір з боку учасників акції, окремі працівники „Беркуту” розпочали індивідуально застосовувати спеціальні засоби», - уточнив Генеральний прокурор.
Одночасно, за інформацією слідства, підрозділи внутрішніх військ створили коридори безпеки для виходу людей, яким на вимогу правоохоронців скористалася частина активістів.
У той же час, група радикально налаштованих мітингувальників почала кидати в працівників «Беркуту» каміння, скляні та металеві банки, палаючі палиці.
- о четвертій годині 22 хвилини витіснення громадян з Майдану Незалежності було завершено.
«Але треба констатувати, що рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягань та обстановці, що склалася», - додав Віктор Пшонка.
Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України
У провадженні за подіями 29-30 листопада допитано понад 200 осіб
Про це повідомив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, виступаючи сьогодні з трибуни Верховної Ради України.
Зокрема, за його словами, слідство наразі працює у трьох основних напрямах.
«Це встановлення причетності і ступеню винуватості, по-перше, керівництва та працівників підрозділу міліції особливого призначення „Беркут”, по-друге, встановлення державних посадовців, котрі мають відношення до прийняття певних рішень, або навпаки – до бездіяльності, що призвело до порушення закону і тих наслідків, які сьогодні маємо, по-третє, організаторів провокацій та безпосередньо тих осіб, які ці провокації здійснювали», - сказав Віктор Пшонка.
Він також зазначив, що станом на сьогодні допитано понад 200 осіб, в тому числі, керівників столичної міліції та Міністерства внутрішніх справ, працівників спецпідрозділу «Беркут»,призначено 57 судових експертиз, вивчаються наявні відеозаписи.
Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України
До провокацій і правопорушень причетні радикальні угруповання, - Генеральний прокурор
Виступаючи з трибуни Верховної Ради України, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка зазначив про те, що аналіз матеріалів розслідування, зокрема, подій, що мали місце у м. Києві, свідчить, що до зазначених провокацій і правопорушень причетні члени радикальних угрупувань, які вже тривалий час діють під виглядом різноманітних громадських організацій, у тому числі спортивного напряму.
«Вони відрізняються потужним фінансуванням, згуртованістю та веденням ідеологічної роботи щодо розповсюдження націоналізму і розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - сказав він.
За словами Віктора Пшонки, до таких подій не можна ставитися безпечно, легковажно і безвідповідально.
«Наша країна не має права стати полігоном для підготовки бойовиків та різних радикальних угруповань», - зазначив Генеральний прокурор.
Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України