ТЕМА

Резніков закликав політиків не піаритися на теробороні

28 декабря 2021 | 09:00

"Є чітка вертикаль Сил територіальної оборони. Її формують військові".


Міністр оборони Олексій Резніков закликав політиків не піаритися на формуванні територіальної оборони України.

"Звертаюся до всіх керівників органів місцевого самоврядування та інших обраних осіб. Я закликаю вас утриматись від дій і висловлювань, які політизують справу організації територіальної оборони. Мова йде про найважливіше - захист нашої країни. Тут не місце піару та пересмикуванням. Ми усі спільно маємо працювати заради інтересів України, кожен - у межах своїх повноважень. Зміцнювати обороноздатність, а не шкодити їй, розбалансовуючи процес. Є чітка вертикаль Сил територіальної оборони. Її формують військові. Очільники громад не очолюють формування Сил територіальної оборони і мають діяти у межах своїх компетенцій", - цитує Резнікова пресслужба міністерства.

Його заява пролунала після того, як Київська міська державна адміністрація заявила про створення у столиці штабу територіальної оборони. За даними КМДА, систему територіальної оборони столиці мають розгорнути найближчим часом, а нині триває набір резервістів у бригаду.

Міністерство оборони заявило, що неузгоджені кроки і заяви, які йдуть всупереч положенням закону України "Про основи національного спротиву", можуть ввести громадян в оману і зашкодити інтересам оборони держави.

"Ми виходимо на практичну стадію реалізації положень цього фундаментального закону. І важливо, щоб кожен розумів, де його компетенція починається і де завершується. В питаннях оборони не може бути ніякої двозначності. Тож, перше і єдине, що всі мають запам‘ятати - створення Сил територіальної оборони як окремого потужного компоненту всеохоплючої оборони у складі Збройних Сил України - це виключна компетенція військових, їх функція. На рівні з десантно-штурмовими військами, авіацією чи флотом тощо. Армія формує структуру Сил ТрО, готує відповідні плани, ставить завдання, призначає командирів, надає зброю. А міські та сільські голови, загалом місцеве самоврядування робить свій внесок у забезпечення належної матеріальної бази. Мають бути приміщення, електрика, вода, тепло, чисті вулиці, вирішені інші супутні питання. І ми вдячні за підтримку, яка вже надається", - сказав Резніков.

За його словами, найближчим часом Міноборони збирається організувати навчання місцевих керівників для недопущення помилок та самовільних дій і буде суворо вимагати дотримання законодавства.

Нагадаємо, що в липні 2021 року Верховна Рада ухвалила президентський проєкт закону про основи національного спротиву та у зв'язку з цим збільшила чисельність Збройних сил України.

Він врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору на окупованій території під час відсічі збройної агресії та відповідної підготовки громадян України.

У зв'язку з формуванням Сил територіальної оборони загальна чисельність ЗСУ збільшується на 15 тисяч осіб (до 261 тисячі), у тому числі військовослужбовців - на 11 тисяч (до 215 тисяч).Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: Олег Ельцов

23 ноября 2004 года, 18.24. Верховная Рада Украины. Только что Виктор Ющенко с парламентской трибуны присягнул на Библии на верность Украине. После нелигитимной президентской присяги все, кто собрался в кулуарах Верховной Рады, стали открывать окна, чтобы сообщить многотысячной толпе на улице радостную новость.

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: