|
||||
![]() |
||||
Третина добрив на українському ринку - з Білорусі та Росії26 января 2024 | 14:43 В Group DF зазначили, що 2023 рік відзначився критичним обсягом імпорту, який завозиться в Україну за демпінговими цінами. Якщо порівнювати з 2022 роком, то імпорт мінеральних добрив до України зріс у 1,9 рази, досягнувши показника у 1,99 млн тонн. "Колосальний потік дешевих білоруських та російських добрив потрапляє в Україну двома каналами: перший – з дружніх до агресора країн колишнього СРСР. Другий новий канал – реекспорт білоруських та російських добрив із країн ЄС", - пояснив керівник з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов. За його словами, дані Євростату свідчать про те, що загальний обсяг імпорту азотних добрив до ЄС у 2022-2023 роках зріс на 34%, при цьому на Росію припадає близько третини цього імпорту. Значна частина цих добрив попри санкції потрапляє і в Україну, повільно "вбиваючи" українського виробника та робочі місця українців", – додав він. Він вважає, що за новим трендом стоїть не лише бажання Росії розширювати ринки збуту, а й стратегічний план: поставити країни ЄС та Україну в залежність від своїх добрив. Не витримуючи конкуренцію з дешевим імпортом, багато підприємств ЄС зупиняються, простоюють і підприємства українського хімпрому – такі як ОПЗ, "Сумихімпром". Арестархов зазначив, що у США та ЄС вже розробили заходи для "зниження залежності" від російських добрив, зерна та іншої продовольчої продукції. А в Україні формально діє ембарго на ввезення російських та білоруських добрив. Однак добрива з цих країн та країн, які купують дешевий газ у Росії, продовжують поставлятися. В результаті український ринок завалений дешевим імпортом, і маємо справу з критичним демпінгом. "На жаль, у 2023 році ми так і не побачили зрозумілих жорстких дій економічних влади щодо захисту українського ринку та національного виробника. Імпорт добрив у країну зростає набагато швидше, ніж внутрішнє виробництво", - зауважив Арестархов, додавши, що внутрішнє виробництво зросло приблизно на 20%, а імпорт – майже на 100%. также читайте[16.07.2024] [14.07.2024] [11.07.2024] |
![]() |
по темеРосії треба 5 років для перемоги25. 07. 2024 | 13:37 Клічко: у руйнуванні тонелю метро винні метробудівці24. 07. 2024 | 17:12 Росія всі гроші кидає на війну23. 07. 2024 | 17:43 В рф одноразова виплата за підписання договору з зс рф становить 1 900 000 рублів. Це більше $20 000 Налоговики станут жить лучше23. 07. 2024 | 09:47 КМ вдвое увеличил оклады работников Государственной налоговой службы. Помощники нардепа станут жить в полтора раза лучше17. 07. 2024 | 08:31 фототема (архивное фото)![]()
© фото: Олег Ельцов
Драгобрат. Окошко кассы лыжного подьемника. |
||
![]() |
||||
новости | архив | фототема | редакция | RSS © 2005 - 2007 «ТЕМА» |