Віктор Ющенко доручив протягом місяця розробити і затвердити програму по боротьбі з контрабандою і тіньовими схемами ввезення в Україну товарів. Таке доручення Президент дав за підсумками наради «Захист економічних інтересів держави на митному кордоні України». Дорученням також передбачено, що правоохоронні органи повинні надавати Главі держави інформацію про стан боротьби із цими злочинами кожні 2 тижні, а кожен уповноважений державний орган має протягом тижня затвердити внутрішні заходи по боротьбі з контрабандою і тіньовими схемами ввезення товарів.
Глава держави підкреслив, що координувати зусилля виконавчих органів у цьому напрямку має СБУ, і ця операція триватиме, доки не будуть досягнуті поставлені цілі. В цьому контексті В.Ющенко рекомендував правоохоронним органам видати відомчі директиви по повній координації із СБУ. Президент також доручив в.о. голови СБУ Валентину Наливайченку та Генпрокуророві Олександру Медведьку створити робочу групу, яка розробить разом з іншими міністерствами і відомствами план скоординованих дій у сфері боротьби з контрабандою та тіньовими схемами ввезення товарів. Він пообіцяв, що в разі надання від цієї групи пропозицій про зміни до законодавства, він внесе їх до парламенту як першочергові.
Віктор Ющенко доручив Голові Держмитслужби провести за 10 днів повне укомплектування митних пунктів представниками правоохоронних органів. «Це явний саботаж, це явне бажання бачити неефективний економічний контроль країни», – сказав Президент, коментуючи наявну ситуацію на митних пунктах у цьому питанні.
Він, окрім того, доручив навести порядок на південній та західній митницях, розглянути і прийняти рішення про звільнення низки посадавців, починаючи від начальника Південної регіональної митниця та його першого заступника. «Є матеріали по тих людях, про яких я зараз говорю. Я просив би Генеральну прокуратуру, Службу безпеки України, Міністерство внутрішніх справ включити необхідні заходи по розробках і провадженню відповідних карних справ», – сказав Президент.
Віктор Ющенко підкреслив, що «є всі важелі, якщо не в одного відомства, то в іншого», для вирішення цих питань. Він зазначив, що проблеми, які виникають у цій сфері, є в кожній країні, і «подолати їх можна лише скоординованими діями, чесною роботою». Ще одне питання – «це воля почати цю роботу».
У цьому контексті Віктор Ющенко вказав на корумпованість правоохоронних органів у питанні боротьби з контрабандою, масштаби якої становлять загрозу для національних інтересів. «Фактично правоохоронні органи не здатні очиститися від корумпованих чиновників», – зазначив Президент. Заради подолання цієї проблеми Глава держави доручив В. Наливайченку протягом тижня внести пропозиції про створення у складі СБУ Служби контррозвідувального забезпечення правоохоронної діяльності. «Упевнений, що цей підрозділ, який повинен отримати належні повноваження і державне сприяння, стане ефективним інструментом наведення порядку в усіх правоохоронних органах України», – сказав Президент.
Також Віктор Ющенко планує через місяць провести попереднє, а через три місяці – підсумкове засідання, присвячене захисту економічних кордонів, який Президент взяв під особистий контроль.
|