ТЕМА

Президент Ющенко - як батько рідний для усіх підприємців

16 января 2008 | 18:02

Пакет невідкладних законопроектів Президента має на меті значно полегшити життя підприємцям Віктор Балога


Сьогодні Президент України Віктор Ющенко направив до Верховної Ради шість законопроектів у сфері господарської діяльності, які визначив як невідкладні для позачергового розгляду в парламенті. Про це повідомив керівник президентського Секретаріату Віктор Балога. За його словами, головна мета запропонованих змін – істотно спростити дозвільні і регулюючі процедури. «У разі прийняття цих законів вітчизняним підприємцям стане легше дихати. Буде зруйновано численні бар’єри, які гальмують розвиток малого і середнього бізнесу. Окремі нововведення відкриють шлюзи для серйозних інвестиційних ініціатив», – так оцінив очікуваний ефект від ухвалення пакету законопроектів В.Балога.

Один із проектів спрямований на реалізацію положень Концепції вдосконалення державного регулювання господарської діяльності, яка у вересні минулого року була затверджена відповідним президентським Указом. Пропонується скоротити перелік видів господарської діяльності, на здійснення якої потрібно одержувати ліцензії. Зокрема, скасуванню підлягає ліцензування виготовлення виробів із дорогоцінного металу і каміння, заготівля і переробка металобрухту, виконання топографо-геодезичних робіт і картографічних робіт, турагентської і фізкультурно-оздоровчої діяльності. Визнано доцільним відмовитися від ліцензування діяльності, пов’язаної з виробництвом автомобілів і автобусів, оскільки транспорт і так підлягає обов’язковій сертифікації. «Має бути скасоване ліцензування тих видів діяльності, яка не загрожує безпеці держави, життю і здоров’ю громадян та навколишньому середовищу», – відзначив В.Балога.

Проект Закону «Про ринковий нагляд» має запровадити контроль за відповідністю продукції, яка вже перебуває в обігу, технічним регламентам, повнотою і достовірністю інформації про таку продукції. Це створить додаткові захисні механізми захисту прав споживачів і допоможе вилучати з обігу неякісні або небезпечні товари.

Інший законопроект уточнює терміни «дозвільна система у сфері господарської діяльності», «документ дозвільного характеру», «місцеві дозвільні органи». Документ спрямований на вдосконалення у відповідності з європейськими стандартами та уніфікацію процедур видачі різноманітних дозволів. Зміни до законів щодо стандартизації передбачають скасування обов’язковості стандартів і передачу Кабінету Міністрів повноважень із затвердження переліку товарів, які треба обов’язково сертифікувати. Законодавчо врегулюється процедура видачі та анулювання дозволів на встановлення малих архітектурних форм.

«Президент розраховує на ухвалення цього пакету законопроектів у Верховній Раді, адже і в коаліції, і в опозиції є глибоке розуміння важливості розвитку підприємництва в Україні. Парламент має реальну нагоду піти назустріч тим, хто створює нові робочі місця, розгортає виробництво і платить податки. Президентські ініціативи завдадуть відчутного удару по бюрократичних процедурах, що роками важким ярмом висять на бізнесові», – зазначив В.Балога. 



Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: УНИАН

Радник Президента України з правових питань Степан Гавриш на прес-конференції в агентстві УНІАН в Києві у вівторок, 5 червня 2007 р. На прес-конференції Гавриш заявив, що не має наміру брати участь в позачергових парламентських виборах. Фото Сергія Светлицького

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: