Про це Віктор Ющенко заявив під час наради щодо транспортних проблем міста.
На початку наради Президент висловив переконання про абсолютну неприпустимість хаотичного будівництва, яке за останні 5 років вже переростає в небезпеку життю і здоров’ю громадян.
«Ми будуємо квартири і дачі, ледь-ледь дотягується до житлових масивів сервісна мережа лікарень і шкіл. Однак зовсім не думаємо про шляхи та зелену зону міста», – саме такою логікою Президент керувався при скликанні сьогоднішньої наради.
Глава держави вважає, що кричущою є відсутність дотримання Генерального плану забудови міста.
Віктор Ющенко виніс на обговорення стан доріг у Києві та складні умови для руху транспорту, зумовлені ним.
За статистикою, щороку кількість авто в столиці збільшується на 60 тисяч, а щодня містом пересувається 400 тисяч транспортних одиниць. Ця ситуація, окрім заторів і тісняви, несе серйозні екологічні проблеми.
«Існуючі умови руху автотранспорту на вулицях Києва потребують здійснення заходів, що забезпечуватимуть пропуск транспортних потоків на сучасному світовому рівні» ,– заявив Президент, підкресливши важливість будівництва кільцевої дороги для вирішення цієї проблеми.
В.Ющенко поставив завдання побудувати дороги, транспортні розв’язки і вивести транзитні авто за межі міста, а також подбати про озеленення трас та житлових масивів.
Глава держави вказав на те, що незадовільний стан доріг в Україні забирає можливості повної реалізації її транзитного потенціалу як країни «з унікальною транзитною географією».
У такому контексті як національний пріоритет Президент виділив будівництво великої кільцевої дороги навколо Києва, а також розбудову системи доріг у країні, що є складовою підготовки України до проведення Євро-2012. «Я розглядаю цей проект як один з ключових у проведенні Євро-2012», – оцінив Глава держави будівництво кільцевої дороги, підкресливши, що для його реалізації повинні консолідувати свої зусилля всі інституції влади, починаючи від місцевого рівня.
Віктор Ющенко назвав основні проблеми цього будівництва, серед яких – брак фінансування, необхідність врегулювати в законодавстві відведення земель під такі об’єкти.
Президент звернувся до учасників наради з вимогою сформулювати способи ефективного вирішення цих проблем у найстисліші терміни. Він також поставив вимогу виписати чіткий графік втілення усіх етапів цього будівництва, що має завершитися за 40 місяців, а також надати йому пріоритетної уваги.
У нараді взяли участь Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, голова Київської державної обласної адміністрації Віра Ульянченко, Київський міський голова Леонід Черновецький, міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський, міністр фінансів Віктор Пинзеник та інші.
На окремій зустрічі Президента України Віктора Ющенка з мером Києва Леонідом Черновецьким та секретарем Київської міської ради Олесем Довгим було детальніше обговорено інші проблеми міста .
Зокрема, йшлося про участь у підготовці до Євро-2012. У рамках цього зобов’язання місто має побудувати новий стадіон на місці танкового заводу у Дарницькому районі.
З теми підготовки чемпіонату Л. Черновецький мав окремий звіт перед Президентом.
Глава держави отримав інформацію від київської влади про хід будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро та облаштування річки Либідь. Київський голова також доповів Главі держави про виконання бюджету міста на поточний рік.
Під час зустрічі також були обговорені важливі культурні проекти, що мають бути споруджені в місті, зокрема, Меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, пам’ятник загиблому журналісту Георгію Гонгадзе тощо. За підсумками розмови київська влада отримала низку доручень Глави держави.
Прес-служба Президента
|