ТЕМА

Балога заявив, що не слід боятися вливати нові імена, коли уряд "не справляється"

17 ноября 2008 | 10:58

Інтервю Глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги телеканалу «Інтер»


- Ви є прихильником дострокових парламентських виборів. Ви вважаєте, що вони і досі актуальні?
- Ми повинні з вами говорити про більш широке розуміння. Що повинно відбуватися? Сьогодні не потрібно думати за вибори. Наша основна задача в 2008 році - це стабілізація економічної ситуації, а потім вже потрібно думати, чи буде можливість сформувати новий політичний союзи у нині діючому парламенті.
- Щоб сформувати нові політичні союзи, мають прийти нові гравці у парламент, нові партії.
- Я вважаю, якщо ми говоримо про те, що виборів, можливо, і не буде - а це все залежить від тих фракцій, які сьогодні представлені у парламенті, від тих політичних сил. Тому сьогодні і Блок Литвина, і Партія регіонів, і «Наша Україна», і БЮТ, і комуністи, в кінці кінців, мають повне право думати про те, чи є можливість їм сформувати коаліцію, нову коаліцію. Указ призупинений про дострокові вибори. М'яч закинутий на поле Верховної Ради. Будь ласка, працюйте. Президент сказав однозначно, що його турбує в першу чергу економічна стабілізація в Україні. А потім - ситуація у Верховній Раді.
- Нині списки депутатів формуються у закритому режимі, і вони формуються не виборцями, а керівниками партій. На вашу думку, це правильно?
- Ви правильно задали запитання, що сьогодні списки формуються в ручному режимі, як правило, в Києві, в центральному офісі тої чи іншої політичної сили. На мою думку, потрібно докорінно змінити систему формування списків. Я вважаю, що регіональні організації, партійні, повинні формувати ці списки закритим таємним голосуванням. І той, хто набере найбільше голосів на обласному рівні, повинен бути кандидатом на місце в тій чи іншій політичній силі.
- Цього тижня таким резонансним питанням була відставка Арсенія Яценюка з посади Голови Верховної Ради, і депутати з «Єдиного центру» - політичної партії, куратором якої вас називають, - вони проголосували за відставку Арсенія Петровича. Чому? Власне, ці голоси і вирішили долю цього голосування.
- По-перше, я хочу сказати, що Арсеній Яценюк - мій товариш, з яким я працював і на Банковій, з яким у мене є про що згадати. Але в політиці в першу чергу ми повинні думати про те, що дає стабільність і спокій суспільству. Згідно з конституційною угодою, в якій прописано чітко: і Яценюк як Голова Верховної Ради, і Юлія Володимирівна Тимошенко як прем'єр повинні подати у відставку. Арсеній Петрович це зробив. Тому ми вважаємо, щоб розрядити ситуацію і щоб дати можливість усім політичним силам, які представлені у парламенті, думати про різні формати коаліцій, потрібно було проголосувати за ту заяву, яку Арсеній Петрович написав.
- Чому саме зараз, а не раніше, одразу після подання заяви у відставку?
- Це питання до Арсенія Петровича. Це питання до того, чому це питання не було поставлено у порядок денний. Я б на його місці в перший же день, коли я написав заяву, без ніяких затримувань поставив би це питання у порядок денний.
- Чому так відкрито відстоювали Арсенія Яценюка на посаді спікера представники Блоку Юлії Тимошенко?
- Треба чесно на це відповісти, приймаючи відставку Арсенія Петровича, БЮТ розумів, що буде стояти питання або про нові вибори - це однозначно, - або про переформатування коаліції в діючому парламенті. Ні одне, ні друге БЮТу не вигідно, і тому такий був високий спротив.
- Чи можна припустити, що наступним кроком буде створення нової більшості у парламенті і висловлення недовіри уряду?
- Можна ширше це питання озвучити. Я вважаю, що шлюзи відкриті для того, щоб в цьому парламенті шостого скликання знайшли порозуміння всі політичні сили. Задля того, щоб формувати нову коаліцію, варіантів є багато - і Партія регіонів - БЮТ, і «Наша Україна» - БЮТ - Блок Литвина, і багато других варіантів. Тому зараз двері відкриті - сідайте, домовляйтеся, і це буде хорошою причиною для того, щоб консолідувати суспільство і зекономити кошти, які вкрай необхідні сьогодні для стабілізації економічної ситуації.
- На вашу думку, економічна криза в Україні - це наслідок світової кризи, чи все ж таки тут більше зіграли непрофесійність дій української влади, неготовність зустрічі з кризою світовою. Яка першопричина?
- Першопричина - це те, що ми самі створили багато проблем в українській економіці. Ті дії, які робив уряд протягом майже року, - це великий популізм, це високі соціальні стандарти, це великі викиди коштів. Тому я вважаю, що в першу чергу та криза, яку ми сьогодні маємо, - це наслідки дій уряду, а по-друге, я вважаю, вдогонку це і світова криза.
- То хто конкретно відповість за кризу?
- Та не потрібно називати прізвища, за всі негаразди в економіці - прем'єр і економічний блок уряду. Я вважаю, що сьогодні, коли ми бачимо, що уряд не може справитися фахово з питаннями економіки, потрібно вливати нові сили, нові імена, нових фахівців, і цього не треба боятися. В нас сьогодні питання не стоїть на порядку денному, хто буде президентом у 2010 році. В нас на порядку денному йде питання, як стабілізувати економічну ситуацію в Україні, і на це повинні всі працювати, починаючи від БЮТ і закінчуючи комуністами, тому що вони всі обрані в парламент українським народом.
- Півроку тому Віктор Андрійович казав: «Балога - це я». Сьогодні і нині так?
- Якщо я вам скажу, що треба спитати Президента, це буде неетично з мого боку, а з другої сторони хочу сказати, що ті стосунки, які склалися між Президентом і його Секретаріатом, і Балогою - я вважаю, що вони якісні. Але щоб дати оцінку в повному обсязі, чи Балога - це Ющенко, а Ющенко - це Балога, я вважаю, що це не моя компетенція і, принаймні, це нещиро з мого боку давати на ці питання відповіді.



http://www.president.gov.ua/news/12055.html



Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: УНИАН

Дочка екс-прем'єр міністра України Юлії Тимошенко Євгенія, її наречений англійський рок-співак Шон Карр, Олександр та Юлія Тимошенко перед весільною церемонією у Видубецькому чоловічому монастирі у Києві в неділю, 2 жовтня 2005 р. Весілля правив архімандрит монастиря Себастьян. В суботу, 1 жовтня 2005 р. шлюб між Євгенією Тимошенко та Шоном Карром був зареєстрований в одному із РАГСів Києва. Євгенія взяла прізвище Карр. Весілля, яке відбувається у Києві в Кристалл-паласі, є закритим для сторонніх. Фото Олександра Синиці / УНІАН

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: