Як піаряться кандидати в Президенти01 декабря 2009 | 14:13 Громадянська мережа ОПОРА оприлюднила звіт за результатами першого етапу всеукраїнської Кампанії громадського спостереження за виборами Президента України-2010. Організаційне забезпечення виборів відбувається на задовільному рівні. Основним порушенням з боку суб’єктів виборчого процесу є прямий підкуп виборців та недобросовісне ведення агітації. Громадянська мережа ОПОРА також звертає особливу увагу на недостатню законодавчу урегульованість організації виборів. Передвиборчі штаби кандидатів-лідерів визначились зі стратегією та головними методами роботи. БЮТ та ПРУ працюють безпосередньо з виборцями; В.Ющенко опирається на адміністративну вертикаль; А.Яценюк та С.Тігіпко зробили головний наголос на медійному форматі роботи; В.Литвин веде актину інформаційну кампанію з залученням можливостей адміністративного впливу.
Підкуп виборців Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують численні випадки дій, що можуть трактуватися як підкуп виборців. Так, представники Ю.Тимошенко у ряді областей “допомагають” громадянам отримати державні акти на земельні ділянки. БЮТ та Партія регіонів найбільш активно роздають продукцію з власними логотипами. У сільських районах Вінницької області представники Партії регіонів організовують медичний огляд для усіх бажаючих, під час яких активно агітували за В.Януковича. Інформаційна кампанія Кампанія зі старту переповнена прикладами чорного піару, що розповсюджується у формі агітаційних матеріалів (без вихідних даних) та некоректних заяв представників виборчих штабів щодо кандидатів-конкурентів. Відсутній централізований вплив на засоби масової інформації. Натомість, найбільш серйозною є засилля “джинси” – відверто замовних матеріалів, сюжетів, що не маркуються позначкою «на правах реклами». Особливо активною у цьому плані є кампанії А.Яценюка та С.Тігіпка (значно мірою за рахунок меншою активності у безпосередній роботи з виборцями). Установи відповідальні за підготовку та проведення виборів Незважаючи на недоліки законодавчої бази, ЦВК працює на належному рівні. Разом з тим варто зазначити слабку організацію роботи прес-служби Комісії: оголошення про проведення засідань з’являються з запізненням, без попереднього оголошення порядку денного, протоколи та постанови з запізненням оприлюднюються на офіційному сайті. Скорочення термінів виборчої кампанії, ускладнює якість підготовку до дня голосування. Причиною цього є не так звужені часові рамки, як неузгодженість норм виборчого законодавства. Підсумовуючи розділ про окружні виборчі комісії ОПОРА відзначає, що всі кандидати реалізували своє право та подали кандидатури до складу ОВК; ЦВК вчасно та в кількості більшій за мінімальну, утворила усі ОВК та затвердила їх керівний склад;і ОВК у встановлений законом строк провели свої перші засідання. Спостереження за роботою органів ведення Державного реєстру виборців показало значний ріст активності громадян щодо перевірки та уточнення своїх особистих даних після адресної розсилки інформації виборцям. Втім, після початку карантину у всіх регіонах України кількість таких звернень різко впала. Працівники ОВР виконують свою роботу на належному рівні. Проблемою залишається час прийому громадян, що співпадає з робочим графіком виборців, мала чисельність працівників та подекуди низький рівень їх правової освіти. З детальним звітом за результатами першого етапу спостереження можна ознайомитись на сайті www.opora.org.ua. Контактна особа – Ольга Айвазовська (063-617-9750).
также читайте[15.11.2024] [15.11.2024] |
по темеЮщенко спас в суде свое право на добычу газа с партнером из списка СНБО22. 11. 2024 | 12:18 Замнач полиции Киева лишится 8,7 млн.грн19. 11. 2024 | 10:09 Українців почали масово позбавляти прав через неявку водіїв за повісткою в ТЦК15. 11. 2024 | 12:20 фототема (архивное фото) |
|||
новости | архив | фототема | редакция | RSS © 2005 - 2007 «ТЕМА» |