ТЕМА

Названі нардепи, що намагаються захопити суддівську владу

24 июня 2008 | 16:58

Слідом за гострою критикою президента з вуст голови Верховного Суду Онопенка (й негайною критикою самого Онопенка з Банкової), суддівська спільнота почала апелювати до голови парламенту Яценюка, бо вочевидь на Ющенка сподівання марні - Онопенко півроку не може зустрітися з Президентом. Нижче - про "приватизацію" судової гілки влади.


Відкритий лист

Голові Верховної Ради України

з приводу ситуації навколо прийняття законопроектів,

що мають на меті запровадження нового судоустрою України

 

 

Шановний Арсенію Петровичу!

 

У 1997 році Україна набула членства у міжнародному об’єднанні демократичних країн - Раді Європи. Для чого Україна ратифікувала Конвенцію із захисту прав та основних свобод людини та взяла на себе значну кількість зобов’язань, зокрема, по реформуванню системи судочинства.

Минуло 11 років. І на сьогоднішній день можна сміливо констатувати той факт, що наша країна їх не виконала, а в окремих місцях почала рухатися у зворотному напрямку. В першу чергу це стосується реформування судової системи України. Саме зараз це стало очевидним для всіх.

Ви мали змогу побачити ситуацію, котра склалася у питанні діяльності Вищої Ради Юстиції – конституційного органу, відповідального за формування суддівських кадрів. Група народних депутатів вже тривалий час намагається захопити владу над цією структурою шляхом перешкоджання суддям, призначеними на посаду членів Вищої ради юстиції, скласти у парламенті присягу. Робиться це з метою максимально довгого збереження наявності того персонального складу ради, який існує зараз і обслуговує окреме бізнесово-політичне угрупування.

Згадана група народних депутатів вже тривалий час намагається «приватизувати» судову систему, для чого вже використала багато засобів: від спроб незаконного звільнення окремих суддів, які відмовилися виконати їх замовлення, до відвертого лобіювання близьких до себе осіб в ключові органи державної влади, які мають вплив на судову систему України.

Сьогодні склалася ще більш складна ситуація – відбувається спроба легалізувати свої зазіхання шляхом прийняття нового Закону України і змінити систему судочинства «під себе».

18 червня ц.р. Комітетом ВРУ з питань правосуддя було внесено близько 700 змін до проектів Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій України» та «Про внесення змін до Закону України «Про статус суддів», які були відкликані Президентом України ще за день до їх голосування розпущеною Верховною Радою України V скликання у квітні 2007 року. Поправки до цих нелегітимних документів керівництво Комітету з питань правосуддя намагається не тільки «просунути», але й змусити народних депутатів проголосувати за них.

Окрім того, що повністю порушено процедуру прийняття законів, у дані документи внесено такі зміни, що зводять нанівець всі демократичні зміни, котрі мають місце в Україні. В той же час, те що пропонується під виглядом судової реформи групою народних депутатів, а саме: Кармазіним Ю. А., Колесніченко В. В., Бондиком В. А., Притикою Д. М., Новіковою Ю.В., Шпеновим В. О. тощо, прямо суперечить міжнародним стандартам незалежності правосуддя, рекомендаціям Ради Європи даним Україні, засадам організації державної влади в Україні та може призвести до катастрофічної кризи у державі.

Запропоновані зміни мають на меті зруйнувати визнану міжнародним співтовариством систему державної влади та надати судочинству кабального статусу та повністю підкорити судову систему України Вищій раді юстиції, Державній Судовій Адміністрації (органам виконавчої влади) та Комітету Верховної Ради України, до повноважень котрого належать ці питання, на сьогоднішній день це Комітет ВРУ з питань правосуддя.

Вже не одноразово свою позицію з цього питання висловлювали і голова Верховного Суду України – В. Онопенко, і Рада Суддів України, і окремі народні депутати – не можна дозволяти одній гілці влади силою «захоплювати» іншу. Якщо судова система країни порине у політичні розбірки, то це може призвести до того, що прості громадяни почнуть шукати захист своїх прав не в судах, а самостійно, тобто до хаосу в державі.…

 

 Шановний Арсенію Петровичу!

 

Ми звертаємося до Вас, як до політика та людини - Ви дійсно можете вирішити вищенаведену проблему саме на користь держави та громадян.

Ми просимо Вас розібратися у ситуації навколо прийняття законопроектів, що мають на меті запровадження нового судоустрою України, не допустити «приватизації» судів та зняти даний законопроект з розгляду Верховної Ради України взагалі, оскільки він після його “доопрацювання” депутатами системно суперечить положенням Конституції та низці рішень Конституційного Суду України і був відкликаний його автором – Президентом України, та поставити питання про залучення до розробки проектів законів, що регулюють діяльність судової системи дійсно експертів у цих питаннях, і в першу чергу – СУДДІВ.

Сподіваємось на Вашу добру волю та бажання творити добро для України та її народу.

 

 

 

 

К. І. Тарасова,

Голова правління

ВГО Судової Асоціації України

«Фундація сприяння правосуддю»              

 

 



комментарии [1]

27.06.2008 23:34     Ve А хто така Тарасова???
Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

Как нардеп Продивус руководил Ровенщиной и контролировал янтарные прииски

02. 09. 2024 | 09:10 , ТЕМА

Об этом криминальном герое доводилось писать в далеком 2014 году. Со свержением банды Яныка и подельников Саши-Стоматолога, контролировавших нелегальную добычу янтаря в Полесье, этот вид бизнеса остался бесхозным. Для передела собственности немедленно выдвинулся тогдашний БЮТовец Продивус с боевиками. Это была славная битва! А потом про янтарный беспредел возопил свежеиспеченный министр внутренних дел Аваков и добился-таки ввода в Полесье бойцов Нацгвардии. Бойцы завезли помпы, установили их в полковых палатках и начали мыть… Продивус был теневым хозяином Ровенщины. Об этом на записях Мельниченко докладывал Кучме еще министра Кравченко. Сегодняшний его статус неизвестен. Ссылку на нашу статью десятилетней давности приведем в конце текста, а начнем с фабулы недавнего решения суда по событиям того периода.

фототема (архивное фото)

© фото: Олег Ельцов

Чили, остров Чилое. Здесь самые большие отливы в мире.

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: