ТЕМА

Свідок по справі про... власне побиття

21 июня 2012 | 10:00

Станіслав Копильський опинився у лікарні зі струсом мозку, гематомами на обличчі, опущенням нирки та вибитими зубами. Усе це - наслідки зустрічі з правоохоронцями. Але майже три місяці чоловік був вимушений доводити, що бив не він, а били його.


 

Наша судова система може  забезпечувати справедливість. Підтвердження цього - рішення суду, яким виправдали бухгалтера з Гайсина Станіслава Копильського. Щоправда цьому передувала низка цинічних порушень закону з боку міліціонерів. Яких у свою чергу покриває прокуратура.

Копильського звинувачували у злісній непокорі законним вимогам міліції. Йому загрожувало - до п’ятнадцяти діб адмінарешту, а може й кримінальна відповідальність. Втім, попереду ще кілька судових засідань. Прокуратура поспіхом опротестувала рішення суду, яким виправдано бухгалтера.

Напарник Бондарева даішник Мазепа (зліва) та Бухгалтер Копильський (зправа)

Злісна непокора… беззаконню
Повертаючись 7 березня з роботи з квітами та тортом для дружини, бухгалтер з Гайсина Станіслав Копильський не мав жодного наміру конфліктувати з даішниками.
- Я просто по телефону набирав номер дружини, щоб сказати, що невдовзі буду вдома. А працівникам Державтоінспекції здалося, що я веду відеозйомку. Майор міліції Бондарєв вирвав у мене телефон. У відповідь на вимогу повернути мою річ - отримав від майора удар кулаком в голову, - говорить Станіслав Копильський.
Побратим Бондарєва по «зірковому» відео - пан Рубля, який вчасно опинився на місці пригоди, допоміг бити удаваного «оператора». Після розправи
вони викликали наряд держохорони. Бухгалтера закували в кайданки та відвезли до Гайсинського райвідділу, де склали протокол про злісну непокору співробітникам міліції. Потерпілий каже, що він документа не бачив. - Коли Копильському запропонували одягнути наручники, він чинив опір працівникам держохорони, бо вони хотіли посадити його в службовий автомобіль, - сказав у суді Рубля.
Згідно з протоколом, місцевий житель, таксист Кравчук бачив Копильського в райвідділі міліції. Таксиста запросив у міліцію майор Бондарєв - для підтвердження факту непокори. У суд Кравчук прийшов як свідок.
- Я засвідчив людину так, як мене запросив Серьожа, - так по-родинному лагідно назвав свідок Кравчук у суді майора Бондарєва.
Але Кравчук не зміг пригадати, в у чому був одягнений Копильський та багато інших подробиць. А документи в міліції, за його словами, він читав, «пробігши їх очима».

Адвокат Наталія Гурковська задає питання, на які в свідка Кравчука нема змістовних пояснень.


- Даішник вдарив Станіслава кулаком у голову і від чого Копильський упав. Станіслав може не пам’ятати, але Бондарєв, ще ногою піддав, - каже свідок інциденту Віталій Ціпотан. - Потім підбіг Рубля і знову вдарив його Копильського в голову. Станслав знову впав…
Після таких слів постає питання: а чому, якщо у присутності правоохоронців сталася сутичка між Рублею та Копильським, міліціянти затримали тільки бухгалтера.
І чому свідок подій Віталій Ціпотан, на якого, до речі, з його слів чиниться тиск з боку правоохоронців, бачив як Копильському наносили удари в голову даішник Бондарєв, колишній даішник Рубля та добивали співробітники держохорони? Що цілком логічно підтверджується кількістю та важкістю травм, отриманих бухгалтером.

Наталія Гурковська до майора Бондарева. - То які законні вимоги були до Копильського?

На це питання так і не знайшов відповідь  у залі судового засідання Бондарев.

Колишній даішник  - а тепер пенсіонер Рубля .


Відеозйомка знову не працює, коли треба
- Я працювала у схожій справі жертви катувань з Могилева-Подільського Фірдоусі Сафарова, і працюю в справі Копильського, - каже адвокат Наталія Гурковська. - Можу сказати, що бачу майже однакові порушення з боку міліції. Відеозйомка на території райвідділу міліції раптом перестає працювати, коли туди потрапляють люди, які згодом звинувачують міліцію у катуваннях. Протоколи про адмінправопорушення та про адмінзатримання всупереч законодавству не пишуться на номерних бланках суворої звітності. Відтак неможливо зрозуміти, коли вони були складені і ким. Міліціонери не розуміють, що правопорушення має місце не тоді, коли людина відмовляється виконувати будь-яку вимогу працівника міліції. Вимога має бути законною, тобто насамперед базуватися на повноваженнях, наданих міліціонерам Законом України «Про міліцію».
Два місяці та п’ять судових засідань Станіслав Копильський виправдовувався за те, чого він не робив. Але суд його почув і визнав повністю невинуватим.
- Це приклад професійної роботи суддів, - каже Наталія Гурковська. - Схожий на рішення Могилів-Подільського судді Юрія Ясінського, який виправдав місцевого жителя Фірдоусі Сафарова, що став жертвою побиття місцевих катів у погонах. Тоді на потерпілого згодом так само сфабрикували адміністративний протокол…

Суддя Швидкий виніс справедливе рішення

Де шукати правди?
За законом, за діями міліції має здійснювати нагляд прокуратура, тому коли Копильський опинився в лікарні, його друзі та дружина звернулися в обласну прокуратуру. Заяву в них не прийняли. Одночасно вони звернулися в Вінницьку Правозахисну Групу та в міліцейську інспекцію з особового складу. Правозахисники повідомили про цей випадок пресу, і знайшли для потерпілого безкоштовного адвоката. Після публікації в RIA та показу сюжету на каналі СТБ прокуратура Вінницької області відмінила рішення Гайсинської прокуратури і порушила кримінальну справу за фактом побиття Копильського.

«Врятувати майора Бондарєва»
Згідно з версією прокуратури та міліції, антигероєм у цій історії є саме бухгалтер Копильський.
На суді правоохоронці розповідали, що Копильський сам до них підійшов. 
- Він почав брутальними фразами виражати невдоволення нашою роботою в місті, - розповідає в суді майор Сергій Бондарєв. – Хапав за формений одяг, погрожував фізичною розправою. На моє прохання напарник Мазепа викликав наряд держохорони. Коли вони приїхали, почав пояснювати, що сталося в цей час. Між Копильським і Рублею сталася сутичка і Копильський почав тікати в двір. Наряд його намагався затримати, а він опирався і не підкорявся законній вимозі проїхати в лікарню для медичного обстеження.
Тоді працівники держохорони застосували силу.
В обласній прокуратурі повідомили, що порушили кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень міліціонерів під час затримання Станіслава Копильського. Зараз ведеться слідство. Але винним у цій справі постає лише один фігурант, який в міліції вже не працює, тобто пан Рубля, за плітками, які точаться у Гайсині, інший фігурант ганебного інциденту у ранзі майора міліції буквально цими днями має з почестями піти на міліцейську пенсію – у цьому йому сприяє найвище керівництво обласної міліції, не заважає і прокуратура області, яка відмовляється відстороняти його від служби.
За словами слідчого з особливо важливих справ обласної прокуратури Мартинюка, досудове слідство встановило причетність до нанесення травм Копильському мешканцем Гайсина Рублею. Для встановлення їх утворення і ступеня тяжкості призначили судово-медичну експертизу. У разі встановлення причетності до нанесення тілесних ушкоджень працівниками міліції його буде негайно визнано потерпілим по даній кримінальній справі.
Тут треба нагадати, що побили його сьомого березня, а про експертизу згадали п’ятого червня.

«Запхни мобілку в очко» 
Кліп про двох гайсинських даішників інспекторів, що погрожують водієві «запхати мобілку в очко» став хітом Інтернету. Керівництво вінницької міліції прореагувало на нього в своєму фірмовому стилі – ніяк. Один з «акторів», інспектор Рубля, невдовзі пішов з пошаною на пенсію, а інший - майор Бондарєв залишився працювати на дорозі. Керівника вінницької міліції полковника Валерія Ноніка у той час підвищили до генерала та виділили за 23 гривні трикімнатну квартиру на «Поділлі» від Вінницької міськради. Невдовзі Рубля з Бондарєвим засвітилися у новому «кіно» - про побиття «особливо небезпечного» бухгалтера Станіслава Копильського.
 

Коментар експерта
Дмитро Гройсман (40)

координатор Вінницької правозахисної групи
- Протягом усього розгляду справи Станіслава Копильського жоден прокурор не був присутнім у залі судових засідань. Пасивність прокуратури зовсім не зрозуміла, - у прокурорському провадженні перебуває кримінальна справа, порушена за фактом побиття Копильського співробітниками міліції. Свідки, яких допитували в суді – є також і свідками по цій кримінальній справі. Дивовижна річ, у справі про побиття міліціонерами Станіслава Копильського, порушеній обласною прокуратурою немає потерпілих, а сам Копильський є офіційно «свідком» того, як його побили міліціонери. З таким юридичним винаходом можна лише сумно привітати прокурора Вінницької області Олександра Мріхіна, чиї підлеглі так сумлінно розслідують кримінальну справу.
Робити відео та аудіо запис дій міліції при виконанні службових обов’язків, це абсолютно законно. Діяльність міліції повинна відбуватися гласно, і суспільство має право знати, що робить кожен міліціонер, який повинен живитися виключно з бюджетної годівниці. Якщо комусь з міліціонерів не подобається, що його будуть знімати на відео у службовий час і усіляко контролювати - нехай змінює професію, стає не публічною, а приватною особою, у сільському господарстві, зокрема, не вистачає робочих рук. 
А загалом, знімаймо міліцію на відео - вони того варті. Але при цьому – бережімо свої нирки і зуби.

«Насяльника» дав добро 
- Коли деякі водії знімають інспектора ДАІ на фото або телефон, я не бачу підстав вважати це незаконним, - сказав заступник начальника Департаменту ДАІ України Володимир Резніков.
Ці слова миттю облетіли український інтернет. Водії сприйняли їх як остаточну легалізацію їх головної зброї у боротьбі з «безпределом» даішників.
Більше того: 
- Подібного роду візуальна інформація час від часу з'являється в мережі інтернет, аналізується керівництвом ДАІ і певною мірою допомагає усувати недоліки в роботі інспекторів ДАІ, - сказав Резніков.
Тобто друга людина в ДАІ фактично закликала українців до відеополівання на «інспекторів Петренко».
Але останні продовжують вважати себе недоторканними особами. Про що красномовно свідчить історія з Копильським.

20 минут



комментарии [1]

22.06.2012 18:26     ТРАНСІЛЬВАНЕЦЬ Люди в погонах стають небезпечними для суспільства та не замітно для себе роблять антинародні злочини вони впевнені всвоїй безкарності тому таких людей в погонах які вчиноли злочин потрібно ввести статтю з покаранням довічне увязненя з каторжними ролботами щоб працював за крихту хліба та щоб було це для нього розкіщю а що до зйомок міліціонерів ввести кімнату допиту де повинно бути обовязково три незалежних камер спостережень в разі відказу всіх двох камер ввести кримінальну відповідальність кирівництва міліції у вигляді 10 років позбавлення волі або з загибелю людини довічне з каторжними роботами тоді хоч чогось ця сволота буде боятися
Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

© фото: Reuters

Дакар-2011. Команда "Фольксваген-Таурег" на трассе.

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: