ТЕМА

Путін дав Ахмєтову 9 місяців

16 марта 2017 | 15:22 , Вадим ДЕНИСЕНКО

Останніми днями розмови про "націоналізацію майна" Ахметова в ЛДНР затихли. Головна причина - росіяни вирішили дати Ахметову шанс ще трохи платити його ж робітникам, допоки в Кремлі не вирішать, як правильно переорієнтувати всі потоки на Росію.


Отже, почнемо з простого. Озброєні люди зайшли лише на частину підприємств Ахметова. Але, що більш важливо - люди в костюмах, які повинні були б почати вникати в фінансові потоки і схеми з'явилися лише в готелях і малозначимих підприємствах, які не потребують серйозних капіталовкладень. Де-факто, так звана, націоналізація зараз призупинена. При цьому в кулуарах курсує магічна цифра 9-10 місяців за які буде знайдена справжня схема "націоналізації".

Заради справедливості треба зазначити, що росіяни дуже непогано обізнані з усіма схемами і ще два роки тому на всіх крупних підприємствах (це стосується не лише Ахметова) з'явилися куратори від ФСБ. Але будь-яка людина, яка хоч трохи розуміється на менеджменті знає, що збір інформації і управління - це різні речі. Тому відсутність людей в костюмах говорить лише про одне: в Кремлі нема готової схеми націоналізації. Але це не означає, що вона не розробляється (точніше, існує в різноманітних варіантах), але досі ще не затверджена.

Протягом останніх днів на Донбасі побувала російська комісія "високого рівня", яка мала б розглянути варіанти націоналізації. Паралельно в Кремлі відбувалися розмови з власниками цілої низки підприємств гірничо-металургійного комплексу, які мали б взяти на себе оперативне управління заводами і шахтами. І там же розглядалися кандидатури фуксів, або точніше курченків, які мали б грати роль фронтменів.

Станом на зараз в Кремлі вперлися в схеми, якими буде легалізуватися продукція. Низка російських компаній, які могли б взяти на себе "відповідальність" за ці підприємства просто неготові зараз легалізувати ці схеми, бо бояться розширення санкцій. І це головна причина гальмування націоналізації. При цьому всі розмови про відсунення Суркова від ЛДНР поки є лише розмовами - він залишається головним в Кремлі з цих питань. В усякому разі поки що.

Зараз росіяни взяли паузу, яку в найближчі місяці оплатить Ахметов. І тут треба розуміти, що за його логікою, втрата мільярда гривень на зарплати протягом наступних 4-5 місяців може окупитися потім, якщо росіяни все ж не знайдуть схему нормальної легалізації для привласнення активів. Поки все ще існує висока вірогідність того, що від Ахметова можуть просто попросити збільшення "рентних платежів".

Простіше кажучи, ситуація тимчасово поставлена на паузу. І зараз сказати, коли почнеться новий виток націоналізації не може ніхто - щойно знайдеться реальна схема і реальний бізнесмен, який готовий гарантувати стабільне фінансування цих підприємств, все вирішиться дуже швидко. Хоча більш вірогідний сценарій - майно Ахметова будуть розбирати по шматках. І за відносно короткий проміжок часу його роздерибанять. А він тим часом буде хапатися за залишки, які будуть танути на очах.

І останнє. Ми можемо всі радіти тому, як росіяни розірвуть Ахметова. Ми можемо також вимагати націоналізації Донбасенерго чи Київенерго. Але всі ми маємо також пам'ятати, що платіжки за електроенергію і тепло виростуть безвідносно до того, хто буде керувати цими підприємствами. Вугілля з Донбасу ми будемо купувати в Європі, а там воно дорожче.

Ділова столиця



Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

Признаки приближающихся выборов

23. 07. 2024 | 08:34 , Олег Ельцов. ТЕМА

Давненько не разносились по интернетам сведения о закулисной жизни и бизнесах людей во власти и около нее. Ибо «нэ на часи», ибо война и всяческое отсутствие полноценной политической жизни. И тут – бац! Появляется разлюбопытная статья, которая пошла гулять в перепостах по сети, касающаяся общенационального душки-любимчика и волонтера №1 Сергея Притулы. Оказывается, он с супругой после начала войны и бурной волонтерской деятельности скупили несколько квартир в столичном новострое – больше трех миллионов отвалили. Не квартиры – чепуха: по 30 квадратов и все в одном доме. По тыще баксов за кровный метр в квадрате. Итого – под сто тысяч долларов вложено в недвигу. Очевидно для дальнейшей сдачи в аренду или для переуступки прав уже совсем по другой цене.

фототема (архивное фото)

© фото: Noname

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: