ТЕМА

Як вберегтися від міліцейского терору: практичні поради досвідченого працівника ОВС

28 января 2014 | 15:00

Як працівникам міліції уникати виконання злочинних наказаів, аби уберегтися у подальшому від покарання, а також - як учасникам автомайдану захищати себе від провокацій. Поради від людини, яка має неабиякий досвід роботи в "органах".


Незважаючи на відносне розрядження ситуації в країні, що є наслідком роботи ВРУ 28 січня 2014року, інформація з регіонів свідчить про продовження протиправних дій відносно мирних мітингувальників.

Громадяни мають знати:

Де-факто надзвичайний стан в країні вже введено, зважаючи на останні дії «Беркуту» і інших силових структур.

Перевищення влади і службових повноважень працівниками міліції набуло нечуваних форм, правоохоронні органи пішли на відкриту співпрацю з кримінальними елементами.

 

Влада вдалася до відвертих фальсифікацій кримінальних справ за відсутності будь-яких доказів. Як відомо з аналізу останніх затримань автомайданівців, у справі лежать лише декілька рапортів беркутівців, на підставі яких слідчі за погодженням із прокуратурою звертаються до суду із проханням обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Що робити у цій ситуації працівникам міліції, не порушуючи законодавство?

Працівникам чергових частин РУ:

  • Негайно викликати швидку допомогу постраждалим
  • Відбирати у встановленому діючим законодавством порядку у затриманих письмові заяви про вчинені відносно них протиправні дії та реєструвати вказані заяви
  • Негайно інформувати рідних та близьких затриманих про їх доставку до РУ
  • Негайно інформувати центри надання правової допомоги

 

Працівникам слідчих підрозділів РУ:

  • При надходженні затриманих за масові заворушення в процесі допиту затриманого встановити об’єктивну картину затримання, встановити осіб, які можуть підтвердити алібі затриманого чи його свідчення про безпідставне затримання та протиправні дії беркутівців.
  • Допитати осіб, на яких посилається затриманий.
  • Допитати детально осіб, які доставили затриманого до РУ
  • Провести очні ставки між затриманим та працівниками міліції, які доставили його до РУ
  • Провести ставки між свідками, які підтверджують невинуватість затриманого та працівниками міліції, які доставили його до РУ
  • Пам’ятати про те, що речі, вилучені з порушенням принципу допустимості доказів (як приклад – вилучені в автомобілі без наявної санкції суду на його огляд), не можуть бути покладені в основу обвинувачення.

Лише після проведення цих невідкладних слідчих дій варто приймати рішення стосовно необхідності обрання запобіжного заходу чи повідомлення про підозру у вчиненні злочину.

При надходженні незаконної вказівки процесуального керівника стосовно обрання запобіжного заходу письмо аргументувати свою незгоду з нею, вимагати письмових розпоряджень, у крайньому випадку подавати рапорт керівництву з вимогою передати справу іншому слідчому.

Пам’ятати, що повідомлення про підозру у вчиненні злочину та обрання запобіжного заходу без достатніх на те підстав може призвести до притягнення вас у майбутньому до кримінальної відповідальності.

 

Автомайданівцям:

Зрозуміти, що боротьба відносно Вас ведеться не правовими шляхами і слід бути готовими до цього. Зрозуміти, що протистоїть вам у цьому державна машина, яка на відміну від реальної боротьби із злочинність в боротьбі проти вас включиться на повну потужність.

Пам’ятайте, що кожен працівник міліції все-таки боїться відповідальності за свої неправомірні дії і ваше основне завдання полягає у тому, аби заставити їх замислитися про можливі наслідки особисто для нього за вчинення ним неправомірних дій.

Працівник міліції не має права оглядати Ваш автотранспорт без наявності у нього рішення суду. В іншому випадку він вчиняє злочин передбачений ст. 162 КК України «Порушення недоторканості житла», яка передбачає відповідальність за незаконне проникнення у житло чи інше володіння особи (іншим володінням особи є також і автотранспорт). При спілкуванні з працівниками міліції не забувайте наголошувати на вказаній статті Кримінального Кодексу (роздрукуйте вказану статтю та вручайте її працівникам ДАІ).

 

  • Складіть на комп’ютері акт огляду вашого авто в якому вкажіть місце, час огляду, осіб які його проводять (бажано не менше трьох) та зазначте, що знаходиться в авто, таким чином зафіксувавши відсутність у ньому заборонених в обігу речей. Акт роздруковуйте кожного дня і підписуйте. Сховайте акт в автомобілі.
  • Намагайтеся закріплювати  відеореєстратори таким чином, аби їх не можна було розглядіти з першого погляду.
  • при виїзді на «заходи» попередньо (за декілька годин) надсилайте машину розвідки, яка повинна вибрати безпечну відстань і з неї слід вести спостереження за навколишньою обстановкою.
  •  при пдїзді основної кількості транспорту автомайдану на масові заходи, декілька машин повинні продовжувати знаходитися на відстані від місця заходу і фіксувати події за допомогою відеозапису, який в подальшому стане доказом вашої невинуватості.
  • В кожному авто має знаходитися водій, машину не глушити, що дасть змогу швидко забрати товаришів та покинути місце події.
  • Якщо вас затримали та доставили до ОВС, при спілкуванні із слідчим письмово вимагайте у нього негайно: допитати осіб, які можуть підтвердити ваше алібі та невинуватість у інкримінованих вам діях, провести огляд вашого автомобілю за вашої участі (під час огляду вимагайте, щоб слідчий вилучив із «схованки» вищевказаний акт),  провести очні ставки зі співробітниками міліції, які доставили вас до ОВС, надавайте слідчому заяви про вчинені відносно вас злочини - незаконне проникнення до вашого авто, знищення вашого майна та завдані вам тілесні ушкодження (при відмові слідчого приймати вказані заяви просто викладайте ці заяви у протоколі вашого допиту).

Ця публікація здійснена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідає лише Харківська правозахисна група, і його ні за яких обставин не можна вважати таким, що відбиває позицію Європейського Союзу
This document has been produced with the financial assistance of the European Union. The contents of this document are the sole responsibility of Kharkiv Human Rights Protection Group and can under no circumstances be regarded as reflecting the position of the European Union

Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

фототема (архивное фото)

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: