ТЕМА

Події в Україні - погляд з-за кордону: боротьба між двома кланами

27 апреля 2007 | 11:12

Лондонська Таймс, британська Гардіан та американська Файненшнл Тамс про події в Україні та Росії.


 Можна зітхнути з полегшенням: в інтервю британській газеті Таймс Ющенко заявив, що він не посилатиме танків для боротьби з парламентською опозицією. Криза, що паралізувала зараз Украну, не є загрозою для демократії, але за умови, що супротивники Ющенка здадуться. Політика, на його думку, не є автомобільний конвеєр, а завоювання сердець. Однак послужний список самого Ющенка досить неоднозначний. Два роки тому він став міжнародним символом мирних переворотів і намагань вести Украну до Європи з-під контролю Москви. Буш визнав це еталоном просування демократії в колись авторитарних країнах. Ющенко вижив від ймовірного отруєння діоксином, винуватці в якому і досі не знайдені, однак його політичне здоровя лишає бажати кращого. Побоюючись, що коаліція зможе здобути конституційну більшість, він розпускає парламент -вже вдвічі -і оголошує позачергові вибори в червні. Коаліція знову незгодна з цим, посилаючись на необхідність дочекатися висновків КС з приводу конституційності першого указу, обіцяючи звернутися туди з приводу другого указу, і погрожуючи Ющенку імпічментом. Якщо Ющенко хоче врятувати свою революцію, він має переконати більше українців в перевагах західного напрямку перед східним, пише лондонська Таймс.

 

Співробітник інституту європейських досліджень бірмінгемського університету Нет Копсі пише в британській Гардіан, що за кризою в Україні немає змови неоконсерваторів. Нинішня боротьба за владу - це питання внутрішньої політики, яке вирішиться лише шляхом нових виборів. Він полемізує з професором Адамом Суейном, який написав раніше в газеті, що указ Ющенка про розпуск Ради --це спроба державного перевороту, підготованого і фінансованого західними державами. Копсі вважає, що в нинішньої кризи внутрішнє коріння. Просто кажучи, президент і парламент нездатні конструктивно співпрацювати для здійснення ключових реформ в суспільстві, уряді і судочинстві. Ця криза не є результатом неоконсервативної змови, вважає Копсі, а Україна, як і багато інших пост-радянських країн, не має конституційного прецендента і не може домовитися щодо балансу влади між президентом, парламентом і судом. Натомість розгортається боротьба між двома Вікторами і відповідними кланами, пише Гардіан.

        

Ідеологія вашингтонських неоконсерваторів, пише у Файненшл Таймс редактор американського видання Христина Фріленд, полягала у просуванні свободи і демократії до країн з репресивними режимами. Зараз її автори--Вулфовиц зі Світового банку, Люїс Ліббі, якого визнали винним у лжесвідченні, і Конрад Блек, один з фінансистів цього руху, самі борються за власну свободу. А їхній світогляд розлетівся на друзки на полях битв в Іраку і Афгані. Однак, каже Фріленд, неоконсерватори, непотрібні у Вашингтоні, можуть виявитися корисними в Росії. Можливо, їхня ідеологія свободи малює уявну країну, де існують умови для свободи. Таким уявляв СРСР Сахаров--вільним від радянської влади. Гаррі Каспаров уявляє країну, вільну від кремлівського авторитаризму. Не треба бути неоконсерваторм, щоб розуміти, що заперечення такої можливості -- це не реалізм, а пораженство, зазначає Файненшл Таймс.

 

Володимир Звіглянич, Голос Америки

Вашингтон



Комментировать статью
Автор*:
Текст*:
Доступно для ввода 800 символов
Проверка*:
 

также читайте

по теме

Как нардеп Продивус руководил Ровенщиной и контролировал янтарные прииски

02. 09. 2024 | 09:10 , ТЕМА

Об этом криминальном герое доводилось писать в далеком 2014 году. Со свержением банды Яныка и подельников Саши-Стоматолога, контролировавших нелегальную добычу янтаря в Полесье, этот вид бизнеса остался бесхозным. Для передела собственности немедленно выдвинулся тогдашний БЮТовец Продивус с боевиками. Это была славная битва! А потом про янтарный беспредел возопил свежеиспеченный министр внутренних дел Аваков и добился-таки ввода в Полесье бойцов Нацгвардии. Бойцы завезли помпы, установили их в полковых палатках и начали мыть… Продивус был теневым хозяином Ровенщины. Об этом на записях Мельниченко докладывал Кучме еще министра Кравченко. Сегодняшний его статус неизвестен. Ссылку на нашу статью десятилетней давности приведем в конце текста, а начнем с фабулы недавнего решения суда по событиям того периода.

фототема (архивное фото)

© фото: .

фото Александра Наумова

   
новости   |   архив   |   фототема   |   редакция   |   RSS

© 2005 - 2007 «ТЕМА»
Перепечатка материалов в полном и сокращенном виде - только с письменного разрешения.
Для интернет-изданий - без ограничений при обязательном условии: указание имени и адреса нашего ресурса (гиперссылка).

Код нашей кнопки: